Pirmstiesas izmeklēšanas sākuma stadijā 2022.gada aprīlī sāktajā kriminālprocesā VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Ikšķilē un Ogrē, kā arī Jelgavas novadā, Cēsu novadā un Smiltenes novadā, tajā skaitā 18 kratīšanas ar uzņēmuma saimniecisko darbību saistītos objektos un kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos.
Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi - skaidra nauda, zīmogi, internetbankas kodu kalkulatori, datori, mobilie telefoni un grāmatvedības dokumenti, kā arī narkotiskās vielas.
Turpmākās pirmstiesas izmeklēšanas laikā, veicot virkni izmeklēšanas darbību, noskaidrots, ka Latvijā reģistrēts uzņēmums, kurš darbojās kravu pārvadājumu jomā, laika periodā no 2019.gada aprīļa līdz 2022.gada martam savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus, tādejādi maldinot VID par tiesisku darījumu esamību ar mērķi iegūt tiesības samazināt valsts budžetā maksājamo PVN apmēru.
Tā rezultātā nenomaksātā PVN veidā tika nodarīti zaudējumi valsts budžetam 67 630,44 eiro apmērā.
Minēto noziedzīgo nodarījumu rezultātā uzņēmuma amatpersona savā rīcībā ieguva naudas līdzekļus lielā apmērā, kurus viņam bija pienākums iemaksāt valsts budžetā kā uzņēmuma PVN.