Vienīgais veids, kā evakuēt cilvēkus un aprīkojumu no Sīrijas, joprojām ir Hmeimimas aviobāze, uz kuru regulāri dodas Krievijas Aizsardzības ministrijas lidmašīnas, raksta OSINT analītiķis Olivers Aleksandrs. Lai uzraudzītu “Sparta II”, uz Vidusjūru tika nosūtīta ASV gaisa spēku jūras patruļlidmašīna P-8A Poseidon.
Krievijas flote pameta Tartūsas bāzi decembra sākumā, neilgi pēc tam, kad Sīrijas kaujinieki uzsāka ofensīvu pret Damasku, kas izbeidza gandrīz ceturtdaļgadsimtu ilgušo Asada valdīšanu. Krievija risina sarunas ar jaunajām Sīrijas varasiestādēm, lai saglabātu savas bāzes valstī, 16. decembrī paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.
Krievija ir izmantojusi savus diplomātiskos un militāros kanālus, lai sazinātos ar visiem galvenajiem reģiona spēlētājiem – opozīciju, Stambulu, Jeruzalemi, Vašingtonu un Londonu –, lai paziņotu, ka tā “izmantos ievērojamus militāros centienus, ja kaut kas notiks ar tās militāro personālu Tartūsā un Hmeimimā,” laikrakstam “The Moscow Times” iepriekš sacīja kāds Krievijas diplomāts.
Tomēr neraugoties uz šiem draudiem, ja Krievija zaudēs Tartūsas ostu un Hmeimimas gaisa spēku bāzi, ir iespējama pilnīga Krievijas aiziešana no Sīrijas, “The Moscow Times” norādīja divi avoti diplomātiskajās aprindās. Viņi sacīja, ka Krievijas militārais kontingents Sīrijā, kura maksimālais skaits Asada režīma atbalstīšanas kulminācijas brīdī veidoja desmitiem tūkstošu karavīru, ir bloķēts pēc tam, kad pret Asadu vērstie opozīcijas spēki pilnībā pārņēma kontroli pār teritorijām, kurās atrodas Tartūsa un Hmeimima.