Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba
Iesūti ziņu!

Foto Pekle Losandželosā: ugunsgrēki noposta dzīvojamos rajonus, laupa desmit dzīvības (5)

Raksta foto
Foto: Ethan Swope/AP/Scanpix

Losandželosā, kur turpina plosīties savvaļas ugunsgrēki, iznīcinot dzīvojamos rajonus un liekot tūkstošiem cilvēku pamest savas mājas, bojāgājušo skaits pieaudzis līdz desmit, paziņoja vietējās amatpersonas.

Ugunsgrēku dzēšanā iesaistīti helikopteri, taču vēji, kas iepriekš nedaudz pierima, ir atgriezušies un reģistrēti jauni ugunsgrēki.

Plašākais ugunsgrēks nopostījis Pasifikpaliseidsas luksusa rajonu Santamonikas kalnos, kas ir rajons ar miljoniem dolāru vērtiem mājokļiem.

Satelītattēls, kurā redzams Paliseidsas dzīvojamais rajons pirms ugunsgrēkiem (augšējais attēls) un 2025.gada 9.janvārī (apakšējais attēls)
Satelītattēls, kurā redzams Paliseidsas dzīvojamais rajons pirms ugunsgrēkiem (augšējais attēls) un 2025.gada 9.janvārī (apakšējais attēls) Foto: Satellite image 2025 Maxar Technologies / AFP / Scanpix

Ugunsgrēks izcēlās otrdienas rītā un ir plosījies gandrīz 8800 hektāru platībā. Ugunsdzēsēji paziņoja, ka liesmas tiek kontrolētas 6% ugunsgrēka perimetra, neļaujot tām izplatīties tālāk.

Vēl viens plašs ugunsgrēks plosās Altadinas apkārtnē, uz ziemeļiem no Losandželosas. Tur liesmas izpletušās 5544 hektāru platībā.

Raksta foto
Foto: Daniel Cole/Reuters/Scanpix

Jauni ugunsgrēki ceturtdienas vakarā izcēlušies pie Kalabasas un Hidenhilsas, kur dzīvo tādas slavenības kā Kima Kardašjana. Šis ugunsgrēks strauji pārņēma gandrīz 405 hektāru platību. Evakuēto cilvēku skaits pārsniedz 180 000.

ASV prezidents Džo Baidens solīja papildu federālos līdzekļus un resursus, lai palīdzētu štatam tikt galā ar postošāko ugunsgrēku Kalifornijas vēsturē.

Ugunsgrēku skartajās un apdraudētajās teritorijās ir slēgtas skolas, simtiem tūkstošu cilvēku pārtraukta elektroapgāde un atcelti sporta un citi pasākumi.

Raksta foto
Foto: Carlin Stiehl/Reuters/Scanpix

Meteorologi brīdina, ka arī piektdien gaidāms vējains un sauss laiks, kas veicinās esošo un jaunu ugunsgrēku iespējamību.

Ugunsgrēku radītā haosa laikā sāka uzdarboties īpašuma izlaupītāji, un desmitiem cilvēku tika aizturēti, tāpēc amatpersonas plāno ievest simtiem Nacionālās gvardes karavīru.

Apmēram 400 Nacionālās gvardes karavīru no Kalifornijas jau ir gatavi palīdzēt policijai kārtības uzturēšanā.

Raksta foto
Foto: Zaydee Sanchez / Reuters / Scanpix

Losandželosas apgabala šerifs Roberts Luna teica, ka, ņemot vērā ziņojumus par sirošanas gadījumiem, tiek plānota komandantstunda naktīs.

Ugunsgrēki ir neatņemama ASV rietumu daļa, un tiem ir būtiska loma dabas procesos. Taču zinātnieki norāda, ka cilvēka izraisītās klimata pārmaiņas maina laikapstākļu raksturu. Dienvidkalifornijā divas desmitgades valdīja sausums, kam sekoja divi ārkārtīgi mitri gadi, kas izraisīja strauju veģetācijas pieaugumu, un reģions tagad ir bagāts ar materiālu degšanai.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu