Tomēr jāielāgo, ka, lietojot tos ilgstoši, deguna gļotāda var tikt bojāta un vairs pati nespēj pildīt tai paredzētās funkcijas.
Lai izvairītos no baktēriju vairošanās un sekundārām infekcijām, svarīga ir deguna dobuma higiēna – regulāra deguna skalošana var samazināt nepatīkamos simptomus un paātrināt atveseļošanos.
Kā izārstēt klepu?
Klepus ir dabisks organisma aizsargreflekss, kas parādās brīžos, kad tiek kairināta elpceļu gļotāda. Klepus laikā tiek attīrīti bronhi un augšējie elpceļi, kopā ar gaisu izvadot arī visu organismam nevajadzīgo, piemēram, gļotas, vīrusus un baktērijas.
Izšķir divus klepu veidus – sausu klepu un produktīvu klepu jeb klepu ar krēpām. Tiem ir ne tikai atšķirīgas izpausmes, bet arī dažādi ārstēšanas veidi. Sausa klepus gadījumā var lietot sīrupus ar nomierinošu iedarbību, savukārt mitra klepus gadījumā svarīgi ir līdzekļi, kas veicina krēpu izdalīšanos. Ja ir mokošs, sauss klepus, noderīgas būs arī sūkājamās tabletes vai pastilas, kas satur augu ekstraktus, – tās mitrinās iekaisušo gļotādu, un klepus vairs nebūs tik kairinošs.
Vairāk par to, kā piemērot atbilstošu terapiju atkarībā no klepus veida un izpausmēm, uzzināsi, izlasot šo rakstu:
Papildu tam ieteicams uzturēt pietiekamu mitrumu telpās un lietot daudz šķidruma. Ilgstoša klepus gadījumā vai tad, ja parādās citi simptomi, piemēram, drudzis vai apgrūtināta elpošanas, ir noteikti jāmeklē ārsta palīdzība, jo klepus var liecināt par nopietnākām saslimšanām, piemēram, bronhītu vai pneimoniju, kuru ārstēšana prasa specifiskus līdzekļus.
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".