Viņš norādīja, ka Latvijas uzņēmēju ikdienu sarežģījusi situācija eksporta tirgos, turklāt ģeopolitiskā situācija sarežģījusies vēl vairāk, pretēji 2023.gada izskaņā prognozētajam.
Kā pozitīvu tendenci Lielpēteris minēja aizvien pieaugošas kvalitātes dialogu ar publisko pārvaldi, tomēr viņš piebilda, ka tas ne vienmēr rezultējas konkrētās iniciatīvās uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, kas ir šī aspekta "ēnas puse".
"Politikas veidotāji ir sadzirdējuši gadiem ilgus uzņēmēju aicinājumus rast risinājumu darbaspēka nodokļu sistēmas vienkāršošanai un konkurētspējai," sacīja Lielpēteris, papildinot, ka vienlaikus nav redzams būtisks uzlabojums administratīvā sloga un birokrātijas mazināšanas tēmās.
Tāpat Lielpēteris norādīja, ka uzņēmēju noskaņojums, kuru katru gadu pēta LTRK indeksa mērījumā, aizvien saglabājas pesimistisks, lai gan dati liecina par piesardzīgu noskaņojuma uzlabošanos.
Vienlaikus viņš atzīmēja, ka šis gads būs nozīmīgs ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kas aktualizēs jautājumu par pašvaldību finanšu motivāciju biznesa piesaistei, kas jau ilgstoši ir LTRK ierosinājums politikas veidotājiem.
"Makroekonomikā prognozējam pozitīvu efektu no tālākas Eiropas Centrālās bankas likmju samazināšanas, kas pat ja ne būtiski, tomēr uzlabos iedzīvotāju pirktspēju gan vietējā, gan ārvalstu tirgos," pauda Lielpēteris.