Veselības ministrs (Jaunā Vienotība) Hosams Abu Meri:
"Nu, saprotiet, ir grūti runāt par atbildību, jo tas process bija vairāk nekā gadu, kur bija vairākas (uzņēmēju) pārsūdzības."
NP: "Vai iepirkums ir bijis nepareizi sastādīts, ir bijuši ielikti nereāli celtniecības termiņi, kaut kur ir notikusi kļūda?"
Hosams Abu Meri: "Es saprotu, ka (neviens nepieteicās) vairāk dēļ laika."
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs:
"Grūti spriest, kādus riskus būvnieki ņēma vai neņēma vērā, pieņemot tos lēmumus. Iespējams, ka, ņemot vērā to pieredzi, kas mums bija ar Stradiņu slimnīcu, šis līgums bija slimnīcas interesēs. Un nodrošināja to, ka bija līgumisks pienākums sagatavot šo objektu laikā."
Tieši slimnīcas līgumā iestrādātie augstie soda procenti un nereālais izpildes termiņš ir galvenie iemesli, kurus konkursa pretendenti "Nekā personīga" minēja kā šķēršļus savai dalībai iepirkumā.
"Uzskatījām, ka šāda apmēra projektam izstrādāt būvprojektu un pēc tam vēl veikt būvdarbu izpildi līdz 2026.gada 1.jūnijam jeb aptuveni 18 mēnešu laikā (pieņemot, ka līgums tiek noslēgts pat pērn decembrī), mūsuprāt ne pie kādiem apstākļiem nav iespējams," komentē piegādātāju apvienība "Hipokrāta 2".
"Akciju sabiedrība " UPB" neiesniedza piedāvājumu sākotnējā konkursa kārtā, jo nolikums paredzēja ļoti īsu projektēšanas un būvniecības laiku ar fiksētu gala termiņu. Turklāt pretendentu piedāvājumiem bija jābūt derīgiem pat sešus mēnešus pēc tā iesniegšanas, kas vēl vairāk varētu saīsināt projekta realizācijai atvēlēto laiku. Šo faktoru kombinācija radīja lielu iespējamību, ka projektu nebūs iespējams realizēt plānotajā termiņā, kas savukārt radītu lielus finanšu (piemēram, soda naudas) un reputācijas riskus," norāda UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš