Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Ekspertu diskusija “Bērnu mentālā veselība: gaidot rindā pēc atbalsta”

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Šā gada 15. janvārī plkst. 13.00 aicinām sekot līdzi ekspertu diskusijai “Bērnu mentālā veselība: gaidot rindā pēc atbalsta”.

Bērnu un jauniešu mentālās veselības problēmas Latvijā kļūst arvien aktuālākas. To apliecina ne tikai speciālisti, bet arī vecāki. Teju puse jeb 43% Latvijas vecāku, kuri saviem bērniem konstatējuši mentālās veselības traucējumus, atzīst, ka tos savām atvasēm novēro bieži jeb vairākas reizes nedēļā. Turklāt vairāk nekā trešdaļa jeb 39% atklāj, ka viņiem trūkst skaidras informācijas par to, kur vērsties, ja bērnam rodas mentālās veselības traucējumu pazīmes, bet ceturtā daļa atzīst, ka nav pietiekami informēti par pieejamajiem palīdzības saņemšanas veidiem, noskaidrots Latvijas Bērnu atbalsta fonda un Latvijas zāļu ražotāja AS “Olpha” veiktajā aptaujā.

Kāda ir pašreizējā situācija un kā to risināt? Atbildes uz šiem jautājumiem kopā ar ekspertiem meklēs arī mamma, kura audzina bērnus ar garīgās veselības traucējumiem.

Diskusijā piedalīsies:

· Kaspars Markševics, nodibinājuma “Latvijas Bērnu atbalsta fonds” vadītājs;

· Ņikita Bezborodovs, RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras docētājs, Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, Pusaudžu resursu centra attīstības vadītājs, bērnu psihiatrs;

· Diāna Paradnika, neiroloģe, AS “Olpha” medicīnas daļas vadītāja;

· Dace Šramma, trīs bērnu mamma, iniciatīvas par bērnu psihiatrijas, diagnostikas un rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību Latvijā manabalss.lv iesniedzēja.

Diskusijas laikā skatītājiem būs iespēja:

· Iepazīties ar vecāku aptaujas par bērnu mentālās veselības pieejamību rezultātiem.

· Uzzināt par aktuālākajām bērnu un pusaudžu mentālās veselības problēmām Latvijā, kā arī savlaicīgas palīdzības pieejamību un starpdisciplinārās aprūpes nozīmi šo jautājumu risināšanā.

· Noskaidrot par neiroloģisko traucējumu ietekmi uz bērnu mentālo veselību, savlaicīgas diagnostikas un ārstēšanas nozīmi, kā arī sabiedrības izglītošanu par veselības aprūpes iespējām.

· Uzzināt par vecāku pieredzi un lomu bērnu mentālās veselības problēmu atpazīšanā, kā arī nepieciešamību uzlabot bērnu psihiatrijas, diagnostikas un rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību Latvijā.

· Noskaidrot, kādiem būtu jābūt nākamajiem soļiem bērnu mentālās veselības pakalpojumu pieejamības uzlabošanā.

Raksts tapis sadarbībā ar Latvijas Bērnu atbalsta fondu un Latvijas zāļu ražošanas uzņēmumu “Olpha”.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu