SIA "Latvija aptieka" pārvaldnieks, bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs papildināja, ka reformas rezultātā nav samazināts PVN, jo zāļu cenu izlīdzināšanā vērā ņemta cenas bez PVN. VM informēja, ka nākotnē plānots arī strādāt pie PVN mazināšanas zālēm. "Nevaram izlīdzināt zāļu cenu, jo ZVA, apstiprinot jaunos tarifus, ir sajaukusi zīmes, un tarifi ir nevis pazemināti, bet palielināti, un pat desmitkārtīgi," izteicās Belēvičs.
Papildu samaksa esot jāmaksā arī par zāļu izplatīšanas atļauju, kas nozīmē, ka dažkārt par šo pakalpojumu aptiekām ir jāpiemaksā septiņas reizes, neskatoties uz to, ka idejiski dārgākas zāles pacientam ir lētākas, piebilda Čulkstena.
Pēc ZVA sniegtās informācijas, šobrīd no 80 zāļu lieltirgotavām saņemta ziņa tikai par vienu, kas prasa papildu maksu par piegādes nodrošināšanu.
Ritene norādīja, ka VM rosina izrakstīt vairāk recepšu zāles, lai gan aprēķini veikti uz pagājušā gadā izsniegtā zāļu skaita bāzes, tāpēc pēc jaunās zāļu reformas kārtības aptiekas nezina, ar kādu recepšu zāļu iepirkuma daudzumu rēķināties.
VM pārstāvji vērsa uzmanību, ka ZVA tīmekļvietnē esot pieejama informācija par to, kāda ir maksimālā aptiekās pieļaujamā cena par medikamentu, tomēr daļai tā varot būt "nedaudz augstāka".
Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācijas (LNZAA) jeb zāļu lieltirgotāju organizācijas valdes loceklis Jānis Lībķens sacīja, ka ZVA mājaslapā publicētās zāļu cenas nesakrīt ar tām, ko ražotāji pašreiz, norādot pavadzīmēs. Šī iemesla dēļ nevarot saprast, no kādas cenas jāveido jaunie piecenojumi, jo ražotāji aizmirsuši pārdeklarēt medikamentu cenas. Lībķens rosināja VM šo noteikt ražotājiem kā obligātu pienākumu, pretējā gadījumā nevar pat salīdzināt ražotāju cenu, ko tie atļauti turēt kā slepenu. Vienlaikus problēmas radot arī tas, ka aptiekām ir aizliegts izsniegt zāles, ja recepti izrakstījis ārsts, kuram nav līgums ar NVD, bet šobrīd ļoti daudzi ārsti neesot noslēguši jaunos līgumus ar NVD.