Koncentrēšanās grūtības
Ir tikai dienas vidus, bet sajūta, ka jau trūkst spēka, nav enerģijas, grūti koncentrēties… Tā var būt, jo, elpojot sausu gaisu, tiek ierobežota skābekļa nokļūšana asinsritē. Pirmā doma – ātrāk atvērt logus un vēdināt telpas. Jā, vēdināt vajag! Taču
rudens un ziemas laikā, kad ārā gaiss ir auksts, vēdināšana nekādā veidā neuzlabo mitruma līmeni telpās. Gluži pretēji – aukstajam gaisam ir zems optimālā mitruma daudzums un, ieplūstot telpā, tas vēl vairāk sausina gaisu.
Alerģiju paasinājumi
Šķita, ka alerģija jau sen rimusies, bet te atkal – kņudināšana degunā, asarojošas acis, pilošs deguns.
“Arī pie alerģijas paasināšanās var būt vainojams pārāk sauss gaiss telpā. Ilgstoši uzturoties šādās telpās,
āda kļūst sausa un jutīga, mazinās organisma aizsargspējas un pastiprinās alerģiju risks, jo sausā gaisā arī putekļi telpā cirkulē intensīvāk,” saka Ivanda Krastiņa. Mitruma līmeni gaisā samazina ne tikai centrālapkure, bet arī apsildāmās grīdas un dažādas citas elektroniskās ierīces.
Miega traucējumi un nogurums
Sausa gaiss var ietekmēt arī tava miega kvalitāti. Ja naktī sausā gaisa ietekmē elpceļi tiek kairināti un deguna vai kakla gļotāda izžūst, tas var radīt miega traucējumus, kā rezultātā pamodīsies vēl vairāk noguris nekā dodoties pie miera. Rezultātā dienas laikā jutīsies miegains un cīnīsies ar enerģijas trūkumu.
Ieteikums: Lai mazināto šo problēmu un uzlabotu miega kvalitāti, vari veikt sekojošas darbības:
Izmanto mitrinātāju: Mitrinātāja lietošana guļamistabā ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzturēt optimālu gaisa mitruma līmeni (ideālā robežā 40–60 %), kas palīdzēs elpceļiem un ādai saglabāt nepieciešamo mitrumu.
Uzturi pietiekamu šķidruma daudzumu. Dienas laikā dzerot pietiekami daudz ūdens, tu palīdzēsi organismam saglabāt nepieciešamo mitrumu. Aptuveni divas stundas pirms došanās gulēt var iedzer relaksējošu zāļu tēju, piemēram, pasifloras, baldriāna, apiņu, melisas, kumelītes, piparmētras vai lavandas tēju.
Izmanto dabiskās ēteriskās eļļas. Dažas ēteriskās eļļas, piemēram, eikalipta vai lavandas, var papildus palīdzēt atvieglot elpošanu un veicināt relaksāciju, uzlabojot miega kvalitāti.
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".