7. mīts: Detoksikācija uzlabo ādas stāvokli
Lai gan daži apgalvo, ka detoksikācija palīdz attīrīt ādu, zinātnisku pierādījumu tam nav. Ādas stāvoklis vairāk ir saistīts ar sabalansētu uzturu, pienācīgu ādas kopšanu un mitrināšanu. Tā vietā, lai izmantotu detoksikācijas diētas, ādas veselības uzlabošanai ieteicams uzturā lietot pārtiku, kas bagāta ar antioksidantiem, kā arī pietiekami daudz šķidruma.
8. mīts: Fastinga laikā nedrīkst veikt fiziskās aktivitātes
Pastāv uzskats, ka badošanās laikā fiziskās aktivitātes ir neiespējamas. Tomēr daudzi cilvēki veiksmīgi apvieno fastingu ar treniņiem. Ir svarīgi ieklausīties savā ķermenī un pielāgot treniņu intensitāti, lai nodrošinātu labu pašsajūtu un enerģijas līmeni.
9. mīts: Kaloriju deficīts izraisa uzturvielu trūkumu
Ja uzturs ir sabalansēts un daudzveidīgs, kaloriju deficīts neizraisa uzturvielu trūkumu. Svarīgi ir izvēlēties uzturvielām bagātus produktus: dārzeņus, augļus, pilngraudu produktus un pietiekamu daudzumu olbaltumvielu.
Minimālais daudzums, kas būtu jāapēd cilvēkam ikdienā, ir 0.8 g olbaltumvielu uz vienu kilogramu svara. Piemēram, ja tu sver 65 kg, tad dienā nepieciešamais olbaltumvielu daudzums ir 52 g.
Turklāt, papildinot uzturu ar veselīgiem taukiem un mikroelementiem, iespējams nodrošināt visas organisma vajadzības pat kaloriju deficīta laikā.
10. mīts: Fastinga rezultāti ir īslaicīgi
Fastinga rezultāti var būt ilgstoši, ja pēc badošanās tiek ievēroti sabalansēti uztura paradumi. Ilgtermiņā fastings var palīdzēt uzturēt vielmaiņas elastību un uzlabot insulīna rezistenci. Ja to apvieno ar veselīgu dzīvesveidu, īslaicīga badošanās var kļūt par efektīvu metodi ilgstošai svara kontrolei un vispārējās veselības uzlabošanai.
Ielāgo, ka pirms jebkādu krasu uztura izmaiņu veikšanas ir ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu vai uztura speciālistu, lai izvairītos no iespējamām negatīvajām sekām.
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".