"Izmeklēšana turpināsies, bet mēs neredzam nekādu iemeslu, lai šis kuģis vēl ilgāk paliktu Trumsē," paziņoja policijas advokāts Ronijs Jergensens. "Nav atrasts nekas, kas saistītu kuģi ar šo [sabotāžas] aktu."
Šis bija jaunākais notikums saistībā ar vairākiem sabotāžas aktiem, kurus daudzas amatpersonas uzskata par daļu no Krievijas hibrīdkara pret Ukrainas sabiedrotajiem Rietumos kopš pilna mēroga iebrukuma sākuma 2022.gada februārī.
Zem Norvēģijas karoga kuģojošais kravas kuģis "Silver Dania" atradās ceļā starp Sanktpēterburgu un Murmansku, kad ceturtdienas vakarā netālu no Trumses pilsētas Norvēģijas ziemeļos to apturēja Norvēģijas policija.
Kuģis pieder norvēģu uzņēmumam "Silver Sea", kas paziņojis, ka nav ne pie kā vainojams. Visi aizturētā kuģa komandas locekļi ir krievi, teikts policijas paziņojumā.
"Mēs kuģojām gar Gotlandi, taču neizmetām enkuru," sarunā ar aģentūru AFP piektdien norādīja kuģniecības "Silver Sea" vadītājs Turmuds Fosmarks.
Krievijas vēstniecība Oslo pa e-pastu paziņoja aģentūrai AFP, ka neviens jūrnieks netika aizturēts un ka viņi nebija sazinājušies ar vēstniecību, lai lūgtu palīdzību.