Andris Vārna, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis:
“Šis ir viens no īpašumiem, kur mēs neredzējām, nebija nepieciešams valsts funkcijai. Un to, ko mēs noteikti aicinātu, iegādājoties īpašumus, piemēram, iegādājoties mašīnu, mēs noteikti paskatāmies, kam tā mašīna ir piederējusi, kādā mašīna tehniskajā stāvoklī. Un līdzīgi arī ar īpašumu. Mēs aicinām arī gan apskatīt īpašumus, gan iepazīties ar īpašumiem. Tā informācija nav liegta, nekas netiek slēpts.
(NP: Ir starpība, vai tu nopērc īpašumu, saprotot, ka tev ir daži mēneši, lai sakārtotu tos balkonus vai drūpošo kaut ko, vai arī jau ir Rīgas domes vēstules, ka tūlīt tiks piešķirtas grausta statuss, un to cilvēks nezina.)
Vēlreiz, iegādājoties īpašumu, investors veic gan tehnisko izpēti, gan juridisko izpēti, gan finansiālo izpēti. Skaidrs, ja mēs pērkam īpašumu, kas ir, iespējams, miljona vērtībā, tad šis ir tas, ko potenciālais pircējs izdara. Tas, kādā stāvoklī īpašums atrodas, nekādā brīdī netiek slēpts.”
VNĪ portfelī ir septiņi nekustamie īpašumi, kam Rīgas dome piemērojusi grausta statusu un tātad – paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Tāda, piemēram, ir prokuratūras ēka Kalpaka bulvārī un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja nams Palasta ielā.