Konkursā uz ģenerālprokurora amatu ir pieteikušies kopumā trīs kandidāti, tostarp Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko, informēja Tieslietu padome.
Par ģenerālprokurora amatu cīnīsies Stukāns un vēl divi kandidāti (1)
Pārējie kandidāti ir pašreizējais ģenerālprokurors Juris Stukāns un Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors Uvis Kozlovskis.
Iepriekš medijos gan izskanēja, ka pieteicies arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Armīns Meisters, taču nu ziņas par viņa kandidatūru neapstiprinājās.
Pretendentu iesniegtās Prokuratūras attīstības koncepcijas tiks publicētas Tieslietu padomes mājaslapā un Latvijas Vēstneša portālā pēc Satversmes aizsardzības biroja pozitīva atzinuma saņemšanas par atbilstību likuma prasībām speciālās atļaujas saņemšanai pieejai valsts noslēpumam.
Tieslietu padome plāno uzklausīt ģenerālprokurora amata kandidātus 2025.gada 25.aprīļa sēdē.
Saeimai iecelšanai ģenerālprokurora amatā tiks virzīts kandidāts, kurš saņems Tieslietu padomes locekļu balsu vairākumu.
Jau ziņots, ka pretendentam jābūt vismaz 40 gadus vecam Latvijas pilsonim vai pilsonei, kas zina valsts valodu augstākajā līmenī un kam ir augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība, jurista kvalifikācija un maģistra vai doktora grāds.
Prasības ietver arī nevainojamu reputāciju un profesionālo darba pieredzi, proti, vismaz piecu gadu pieredzi Satversmes tiesas, Augstākā tiesas, starptautiskās vai pārnacionālās tiesas tiesneša amatā vai desmit gadu pieredzi apgabaltiesas tiesneša, virsprokurora, tiesas apgabala prokuratūras vai Ģenerālprokuratūras prokurora amatā, vai 15 gadu pieredzi tiesneša vai prokurora amatā.
Tāpat pretendentam jāatbilst likuma "Par valsts noslēpumu" prasībām, lai iegūtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.
Konkurss izsludināts, jo 11.jūlijā beigsies Stukāna pilnvaru termiņš ģenerālprokurora amatā.
Kādreizējo Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Stukānu Saeima vienbalsīgi apstiprināja ģenerālprokurora amatā 2020.gada 18.jūnijā.