Viņaprāt, spēkā stājušās izmaiņas ir signāls jauniešiem un viņu vecākiem, ka "pie galējiem apstākļiem būs vien jārespektē [izglītības] iestādes vadība".
Iepriekš Kalvāns prognozēja, ka sabiedrības pretestības dēļ diskusijas būs "grūtas un smagas", jo lēmums būtu nepopulārs lielai daļai sabiedrībai, kas varēja kavēt to pieņemšanu. Tagad viņš teica, ka veiksmes formula bija tā, ka likuma grozījumu virzītājs bija Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, un "tas ir cilvēciski saprotams".
Kā vēstīts, mēneša sākumā stājās spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas ļauj skolu direktoriem drošības apsvērumu dēļ pārmeklēt skolēnu mantas un ierobežot pārvietošanos.
Grozījumi tāpat deleģēja Ministru kabinetam izstrādāt kārtību līdz šī gada janvāra nogalei. Vienlaikus informācija Tiesību aktu portālā liecina, ka grozījumu projekts otrreiz saskaņošanai tika nodots līdz 30.janvārim, un valdībā grozījumi nav pieņemti.
Projektu nebija saskaņojis arī Labklājības ministrijas (LM) padotībā esošais Bērnu aizsardzības centrs (BAC), kas norādīja uz nepieciešamību nodrošināt vienotu praksi noteikumu grozījumu piemērošanā. Lai izvairītos no skolas iesaistīšanās iespējamās tiesvedībās, iestāde rosina izstrādāt vienotas vadlīnijas par bērna mantu pārbaudi.
BAC arī nebija skaidrs, kā konkrētajam skolēnam tiks nodrošināts izglītības apguves process līdz policijas darbinieku ierašanās izglītības iestādē.
Personīgo mantu pārbaude neietvers apavu, apģērba vai ķermeņa pārbaudi, norādīts atkārtoti saskaņošanai nodotā projekta anotācijā. LM savā atzinumā vērsa uzmanību, ka cigaretes vai citi līdzīgie priekšmeti var atrasties arī skolēna apģērba kabatās, ne somā. Ja skolas darbiniekam netiks noteiktas tiesības palūgt uzrādīt kabatas saturu, šīs vielas pārbaudes laikā nevarēs atrast, jo tās nebūs ievietotas somā.