Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Padomi, kā uzlabot mājdzīvnieku labsajūtu ziemā

Raksta foto
Foto: AdobeStock

Vai jūsu mājdzīvnieks ir gatavs ziemai? Uzziniet būtiskus padomus, kā nodrošināt viņam siltumu, veselību un drošību aukstajos mēnešos!

Iestājoties ziemai un pazeminoties gaisa temperatūrai, ir svarīgi īpaši rūpēties par saviem mājdzīvniekiem, lai nodrošinātu viņiem komfortu un veselību. Aukstie laikapstākļi, īsākas dienas un skarbie apstākļi var radīt dažādas problēmas jūsu pūkainajiem draugiem. Kā jūs varat pasargāt savu mājdzīvnieku no aukstuma un saistītajām veselības problēmām? Šeit ir sniegti daži būtiski padomi, kas palīdzēs uzlabot jūsu mājdzīvnieka labsajūtu ziemas laikā.

 

1. Gādājiet, lai jūsu mājdzīvniekam būtu silti un ērti

Tāpat kā cilvēki, arī mājdzīvnieki var ciest no aukstuma. Nodrošiniet viņiem siltu, mājīgu guļvietu, prom no caurvēja un aukstām grīdām. Nodrošinot mīkstu gultu ar segām, var palīdzēt nodrošināt tiem komfortu. Ja jums ir īsspalvains mājdzīvnieks, apsveriet iespēju izmantot mājdzīvniekiem draudzīgus ziemas mēteļus vai džemperus, lai pastaigu laikā ārā būtu siltāks.

Raksta foto
Foto: AdobeStock

Kā noteikt, vai jūsu mīlulim ir auksti? Ja jūsu suns vai kaķis trīc, saritinās kamoliņā vai nevēlas iet ārā, tas var liecināt par diskomfortu aukstumā. Daži mājdzīvnieki var pat meklēt siltākas vietas, piemēram, guļamistabu segās vai blakus radiatoram.

2. Uzturiet pastāvīgu fizisko aktivitāšu režīmu

Fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas jūsu mīluļa veselībai pat ziemā. Saīsiniet pastaigas ārā, ja ir pārāk auksts, un izvēlieties aktivitātes iekštelpās, piemēram, interaktīvas rotaļlietas, apmācības vingrinājumus vai rotaļas. Esiet uzmanīgi pret apledojušām ietvēm, kas var būt slidenas gan jums, gan jūsu mājdzīvniekam.

3. Aizsargājiet ķepas

Aukstās ietves, ledus un ceļa sāls var kaitēt jūsu mīluļa ķepām. Apsveriet iespēju izmantot dzīvniekiem drošus ķepu balzamus vai zābaciņus, lai aizsargātu viņu pēdas. Pēc pastaigām noslaukiet ķepas ar mitru drānu, lai noņemtu kaitīgās ķimikālijas vai ledus nogulsnes.

4. Pielāgojiet diētu

Ziemā mājdzīvniekiem var būt nepieciešams nedaudz mainīt uzturu. Ja tie ir mazāk aktīvi, samaziniet barības devu, lai novērstu svara pieaugumu. No otras puses, mājdzīvniekiem, kuri vairāk laika pavada ārā, var būt nepieciešamas papildu kalorijas, lai uzturētu siltumu. Vienmēr nodrošiniet, lai tiem būtu pieejams svaigs ūdens, jo apsildāmās mājas var izraisīt dehidratāciju.

Raksta foto
Foto: AdobeStock

5. Plānojiet regulāras veterinārārsta pārbaudes

Ziema var saasināt veselības stāvokli, piemēram, artrītu vai elpošanas problēmas. Regulāras veterinārārsta pārbaudes palīdz identificēt un novērst visas sezonālās problēmas. Vecākiem mājdzīvniekiem un šķirnēm, kam ir nosliece uz locītavu problēmām, var noderēt uztura bagātinātāji, piemēram, glikozamīns, lai veicinātu mobilitāti.

Raksta foto
Foto: AdobeStock

Nepieciešamās vakcinācijas: Ja jūsu mājdzīvnieks ziemā pavada daudz laika ārā, pārliecinieties, ka tas ir vakcinēts pret gripas vīrusiem vai citām sezonālām slimībām.

6. Nodrošiniet garīgo stimulāciju

Īsākas dienas un vairāk laika telpās var izraisīt garlaicību. Nodrošiniet mājdzīvniekiem aktivitāti ar mīklu rotaļlietām, gardumu izsniegšanas ierīcēm vai treniņu vingrinājumiem, lai saglabātu viņu prāta aktivitāti. Sociālā mijiedarbība un rotaļu laiks ir ļoti svarīgi viņu emocionālajai labsajūtai.

7. Nodrošiniet finansiālo gatavību dzīvnieku aprūpei

Negaidīti veterinārārsta rēķini, īpašs ziemas inventārs un uztura izmaiņas var palielināt sezonālās dzīvnieku aprūpes izmaksas. Kredīts varbūt noderīgs risinājums, tomēr aicinām plānot savu budžetu un veidot iekrājumus laicīgi. Mēs SMScredit.lv atgādinām – aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savu finansiālo situāciju un aizdevuma atmaksas iespējas. Jums jābūt gataviem, lai varēt nodrošināt jūsu pūkainajam draugam vislabāko aprūpi, neapgrūtinot jūsu budžetu.

8. Drošas un siltas iekštelpu vides radīšana

Uzturiet mājokli mājdzīvniekiem draudzīgu, uzturot komfortablu iekštelpu temperatūru. Izvairieties no telpu sildītājiem vai kamīniem, kur mājdzīvnieki var nejauši apdegt. Nodrošiniet siltu guļvietu vai tam paredzētu vietu, kur viņi var ērti atpūsties.

Uzturot mājdzīvniekus siltumā, ievērojot fizisko aktivitāšu režīmu, aizsargājot ķepas un nodrošinot uzturu, jūs varat palīdzēt saviem pūkainajiem draugiem komfortabli izbaudīt šo sezonu. Prioritātes piešķiršana viņu labklājībai padarīs ziemu par patīkamu un bez stresa sezonu gan jums, gan jūsu mīlulim. Ja vēlies iepazīties ar papildus informāciju par dzīvniekiem un ziemas sezonu, lasi SMScredit.lv bloga rakstu - 10 biežākās kļūdas, ko pieļauj mājdzīvnieku īpašnieki ziemā, un kā tās novērst.

Uz augšu