Biedrība, kas Latvijā darbojas jau vairāk kā 10 gadus, norāda, ka oficiāla profesija veicinās PEP mammu iespējas plašākai darbībai. Piemēram, dalībai dažādos projektos, nodarbinātībai uz darba tiesisko attiecību pamata valsts vai pašvaldības sektorā, piemēram, Sociālajos dienestos, dzemdību iestādēs, ārstu praksēs u.tml.
Grozījumi Noteikumos par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām, iekļaujot vairākas jaunas profesijas, tai skaitā profesiju vecāku emocionālā atbalsta speciālists, Ministru kabinetā tika pieņemti šā gada 28. janvārī.
Diemžēl pašu apzīmējumu – PEP mamma –, kuru radījusi koncepta autore psiholoģe, psihoterapijas speciāliste Vita Kalniņa, nebija iespējams norādīt kā profesiju, tādēļ "PEP mammu apvienība" pagājušā gada biedru kopsapulcē vienojās par citu iespējamo savas profesijas apzīmējumu, kas izteiktu šī atbalsta būtību. Jaunais profesijas nosaukums – vecāku emocionālā atbalsta speciālists - publiskajos materiālos turpmāk tiks lietots līdzās PEP mammas vārdam.
Vecāku emocionālā atbalsta speciālista jeb PEP mammas pamatuzdevumi ir veicināt piesaistes attiecības vecākiem ar bērniem no dzimšanas līdz pilnu trīs gadu vecumam, sniegt vecākiem individuālu emocionālu, informatīvu un praktisku atbalstu jautājumos par vecāka lomas apgūšanu, bērna signāliem, vajadzībām, attīstību, zīdīšanu un ēšanu, miegu, raudāšanu, aprūpi un audzināšanu, dažādiem vecāku emocionālajiem stāvokļiem pēc bērna piedzimšanas, kā arī vadīt vecāku atbalsta grupas, lekcijas un dažādas nodarbības jaunajiem vecākiem.