Stukānam par kolēģes izdegšanu nekas neesot zināms, viņš norāda, ka Jirgenas pārstāvētajā Ģenerālprokuratūras Korupcijas koordinācijas nodaļā esot zema noslodze un neesot jaunu lietu. Tomēr pērn darbu šai nodaļā atstāja vēl divi citi pieredzējuši Jirgenas kolēģi.
Pavisam pagājušajā gadā darbu pārtrauca rekordliels skaits prokuroru - 57 .Tas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad aizgāja 19 prokurori. Iestāde savās atbildēs mums raksta, ka, izņemot dažus gadījumus, prokurori atbrīvoti pēc paša vēlēšanās, jo devušies izdienas pensijā.
Tomēr satraucošu tendenci uzrāda kāda nesen notikusi iekšējā aptauja, kuras rezultāti publicēti janvārī. Prokuratūras vajadzībām tika izstrādāta speciāla anketa, lai pārbaudītu strādājošo apmierinātību ar darbu un lojalitāti organizācijai. Izpēti veica sertificēts organizāciju psihologs. Anonīmajā aptaujā konstatēts augsts izdegšanas risks 9% procentiem prokuroru, bet 33% ir uz izdegšanas robežas.
Gunārs Kūtris, Saeimas deputāts (ZZS)
“Interesanta informācija. Tā ir vadītāja atbildība. Ja tā būtu valsts kaut kādas lielās sistēmas problēma. Vadītājam savā dienestā jādomā, kā to novērst. Nevar būt tā, ka iestāde ir novesta līdz kliņķim un iestāde sāk buksēt. Tad kaut kas nav kārtībā, likumā, praksē, attiecībās”.
“Nekā Personīga” zināms, ka anonīmajā aptaujā ir dots vērtējums arī ģenerālprokurora darbam. Skalā no 1 - kas vērtējams kā slikti; līdz 5 - kas ir teicami, Stukāns saņēmis 3 balles. (3,4 balles).
Juris Stukāns, ģenerālprokurors
NP: Nesen notikušajā prokuroru anonīmajā aptaujā esat saņēmis vērtējumu no 5 ballēm 3. Tas ir augsts novērtējums?
J.S: Es uzskatu, ka viss ir adekvāti. Ir veiktas milzīgas reformas. Tā bija mana iniciatīva. Es tiešām gribēju izmērīt vidējo temperatūru. Es varēju to nedarīt. Es tiešām gribēju apskatīties un cerēju uz godīgu attieksmi.
Ģenerālprokurora kandidātu atlases kārtība ir jauna. Tāpēc nav zināms, kas sagaidāms, ja parlaments nozares atbalstīto pretendentu noraida. Iepriekš ir bijuši piemēri, kad Saeima nav apstiprinājusi amatā tiesnesi, ko virza tiesu vara.
Stukāna pieminētās reformas vēl turpināsies. “Nekā Personīga” zināms, ka drīzumā uz Augstāko tiesu varētu pāriet virsprokurors Māris Leja, un Stukāns izvērtējot gan viņa vadītās, gan tā dēvētās naudas atmazgāšanas koordinācijas nodaļas apvienošanu.