Ēdienkarte un uztura bagātinātāji
Nozīmīga loma locītavu un muguras veselībā ir arī uzturam. Ieteicams uzturā iekļaut Omega-3 taukskābes (atrodamas treknajās zivīs un linsēklās) saturošus produktus, dārzeņus, riekstus un pilngraudu produktus. "Sabalansēts uzturs var palīdzēt samazināt locītavu sāpes un uzlabot kustīgumu," iesaka farmaceite, piebilstot, ka
arī cukura un piesātināto tauku samazināšana uzturā var pozitīvi ietekmēt locītavu veselību.
Papildus uzturam svarīgu lomu spēlē arī uztura bagātinātāji. Kolagēns un hialuronskābe var palīdzēt uzturēt locītavu elastību un mazināt stīvumu, D vitamīns un kalcijs ir būtiska kombinācija stipriem kauliem, bet glikozamīns būs vērtīgs papildinājums cilvēkiem, kuriem regulāri ir palielināta fiziskā slodze, vai tieši pretēji – cilvēkiem ar lieko svaru, kas rada pastiprinātu slodzi locītavām. Vitamīni un minerālvielas atbalstīs locītavu veselību un mazinās diskomfortu. "Uztura bagātinātāji var būt labs atbalsts locītavu veselībai, īpaši, ja uzturā trūkst nepieciešamo uzturvielu," norāda Laila Zālīte.
Alternatīvās metodes un pašiedvesma
Akupunktūra ir metode, kas jau izsenis pierādīta kā efektīva sāpju mazināšanai. Šīs procedūras mērķis ir stimulēt noteiktus punktus organismā, lai atjaunotu enerģijas plūsmas balansu un mazinātu sāpes.
Liela nozīme ir arī pašiedvesmai, jo pierādīts, ka mūsu garīgā veselība ir tieši saistīta ar fizisko pašsajūtu.
Stress var veicināt muskuļu sasprindzinājumu un pastiprināt sāpes, tādēļ tādas relaksācijas tehnikas kā meditācija, dziļā elpošana un progresīvā muskuļu atslābināšana var būt efektīvas, lai samazinātu sāpes un uzlabotu vispārējo labsajūtu.
Lai atrastu visefektīvākās metodes sāpju mazināšanai un veselības uzlabošanai ilgtermiņā, ir svarīgi izprast savas individuālās vajadzības un konsultēties ar speciālistiem.
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".