Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Uzņēmumiem ir iespēja iziet digitālās piekļūstamības auditu

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Līdz ar Eiropas Piekļūstamības akta (European Accessibility Act) stāšanos spēkā 2025. gada 28. jūnijā, TestDevLab izaicina uzskatu, ka digitālā piekļūstamība ir tikai formalitāte. Latvijā šis jautājums ir īpaši nozīmīgs - 40.7% iedzīvotāju ir invaliditāte, kas ir augstākais rādītājs Eiropas Savienībā un gandrīz divreiz pārsniedz ES vidējo līmeni, kur šāda situācija skar katru ceturto pieaugušo, informē uzņēmuma pārstāvji.

Caur Project 11 uzņēmums nodrošinās vienam izvēlētam Eiropas Savienības uzņēmumam sešu mēnešu visaptverošus piekļūstamības pakalpojumus, ieskaitot auditus, atbalstu piekļūstamības risinājumu ieviešanā un ekspertu konsultācijas. Nepiekļūstamas tīmekļvietnes uzņēmumiem rada 6,9 miljardu eiro zaudējumus gadā.

“Dati runā paši par sevi - saskaņā ar PVO, 1,3 miljardi cilvēku saskaras ar digitālajiem šķēršļiem, kuriem nevajadzētu pastāvēt," saka Elīna Šiškeviča, TestDevLab piekļūstamības testēšanas nodaļas vadītāja. "Problēma ir tā, ka uzņēmumi joprojām to nesaprot. Tā nav tikai atbilstība prasībām — runa ir par iekļaušanu un izaugsmes potenciālu, īpaši B2C sektorā."

Programma ietver:

● Pilnu digitālās piekļūstamības auditu un stratēģiju;

● Praktisku ieviešanas atbalstu;

● Divus atkārtotus auditus ilgtermiņa ietekmes nodrošināšanai;

● Ekspertu vadību visa procesa gaitā.

ES reģistrēti uzņēmumi var pieteikties līdz 2025. gada 31. martam vietnē project11.io. Izvēlētais dalībnieks tiks paziņots 7. aprīlī. Galvenie atlases kritēriji būs uzņēmuma apņemšanās ieviest ilgtermiņa risinājumus, potenciālā ietekme uz lietotāju kopienu un gatavība dalīties ar savu pārmaiņu stāstu.

Šī iniciatīva balstās uz TestDevLab pieredzi piekļūstamības veicināšanā, ieskaitot viņu neseno pētījumu - “Digitālā piekļūstamības un EAA: Telekomunikāciju nozares pārskats” - un QualityForge 2024 konference, kur digitālā iekļaušana bija galvenā tēma.

TestDevLab, Eiropas programmatūras kvalitātes nodrošināšanas līderis, kas strādā ar Discord, Smart-ID, Zoom un citiem globāliem tehnoloģiju uzņēmumiem, palīdz organizācijām veidot iekļaujošus digitālos produktus. Ar vairāk nekā 500 kvalitātes nodrošināšanas inženieriem visā pasaulē un visaptverošām testēšanas laboratorijām, uzņēmums apvieno tehnisko kompetenci ar apņemšanos veicināt digitālo piekļūstamību.

Svarīgākais
Uz augšu