Ņemot vērā, ka romantiskās krāpšanas pamatā ir emocijas un psiholoģiska manipulācija, bieži vien upuriem ir grūti atpazīt viltus pielūdzējus. Ja jaunās attiecības attīstās strauji un šķiet pārāk labas, lai būtu patiesība, ir vērts apstāties un kritiski izvērtēt līdzšinējo komunikāciju ar personu. Bieži vien krāpnieki ļoti īsā laika posmā apliecina savas jūtas un nereti pat piedāvā precības, kas ir signāls par iespējamu krāpšanas mēģinājumu. Tāpat romantiskās krāpšanas gadījumā šķietamais partneris regulāri izvairīsies no satikšanās klātienē vai, mēģinot satikties, uzradīsies pēkšņi šķēršļi, kuru pārvarēšanai nepieciešama finansiāla palīdzība.
Krāpnieku sabiedrotais – "deepfake"
Attīstoties tehnoloģijām un mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām, krāpnieku veidotie profili kļūst arvien reālistiskāki. Krāpnieki biežāk izmanto "deepfake" jeb dziļo viltojumu tehnoloģijas, lai izveidotu profilus, kuros tiek publicēti fotoattēli ar šķietami īstām personām. Tāpat krāpnieki var izmantot "deepfake" tehnoloģiju, lai radītu video zvanus, tādējādi liekot upurim noticēt, ka saziņa notiek ar īstu personu. Video var manipulēt, lai radītu ilūziju par personu, kuras patiesībā nav. Luminor eksperte atgādina - par profilu patiesumu var palīdzēt pārliecināties Google foto meklētājs. Augšupielādējot fotoattēlu Google, meklēšanas rezultātos būs redzams, vai un kur šī bilde ir iepriekš izmantota, kā arī šādā veidā var atrast iespējami īsto personu, kuras bildes tiek izmantotas viltus profilā.
Rūpējoties par savu drošību, svarīgi izvērtēt, kādu informāciju par sevi publicējat sociālajos tīklos. Jo atklātāk par sevi stāstāt interneta vidē, jo vieglāk krāpniekiem ir atrast veidus, kā konkrēto cilvēku uzrunāt. Tāpat nepieciešams saglabāt piesardzību un kritisko domāšanu situācijās, kad negaidīti saņemat pastiprinātu uzmanību. Pat tad, ja jaunas romantiskās attiecības šķiet "īstas", nekādā gadījumā nepārskaitiet naudu cilvēkiem, kurus neesat satikuši dzīvē. Tāpat vērts atzīmēt, ka krāpšanās maksājuma saņēmējs vienmēr būs kāda cita persona, piemēram, biznesa partneris, draugs, kolēģis vai kāda starptautiska organizācija, jo viltotajai personai nevar būt sava norēķinu konta kādā maksājumu iestādē.