"SEB bankas" vadītāja pauda viedokli, ka nodoklis nav instruments, ar kuru izmanīt bankas stratēģiju. "SEB bankai" ir sava riska apetīte, sava ilgtermiņa stratēģija - banka vienmēr ir skatījusies, kā šajā reģionā strādāt un augt ilgtermiņā, savukārt nodoklis ir noteikts uz trīs gadiem, kas ir īstermiņš.
"Mēs savus lēmumus pieņemsim, balstoties uz mūsu biznesa plānu un stratēģiju, nevis to, ka īstermiņā bankas tiek apliktas ar papildu nodokli. Absurdākais šajā likumā ir mēģināšana apvienot motivāciju kreditēt un papildus uzlikt nodokli ienākumiem. Es kā lielas un reģionā ietekmīgas bankas vadītāja nevaru atļauties mainīt bankas riska apetīti un kreditēšanas uzstādījumus tikai tāpēc, lai iegūtu atlaidi nodoklim, jo tas ir īstermiņā, bet kreditēšana un ekonomika tiek veicināta ilgtermiņā," sacīja Tetere.
Viņa norādīja, ka banka izmanto akcionāru, noguldītāju naudu, līdz ar to banka kreditē tā, lai naudu pēc tam var arī atgūt un ilgtermiņā nezaudēt, nevis tāpēc, lai samazinātu nodokļu maksājumu. Tetere atzina, ka tas ir absurdi, ka, katru jaunu kredītu izsniedzot, jau tiek paredzēts, ka banka nopelnīs par 60% mazāk, jo banka tiek aplikta ar nodokli pie katra jauna izsniegta kredīta.
Tetere vērsa uzmanību, ka likuma mērķis ir veicināt kredītu izsniegšanu, bet bankas par katru jaunu kredītu tiek sodītas. Tetere skaidroja, ka no katra eiro, ko banka saņems no izsniegtā kredīta, 60 centi tiks samaksāti valstij nodoklī. Teteres ieskatā, pareiza ir vēlme motivēt kreditēšanu un veicināt ekonomiku, taču izpildījums šobrīd, viņasprāt, nav veiksmīgs.