“Kad ieradās ugunsdzēsēji, dega skatītāju zāles pārsegums un bēniņi 600 kvadrātmetru platībā, ēkā blīvs sadūmojums un augsta temperatūra. Darbu bremzēja ūdensvadā aptrūcies ūdens. Atslēdzot vairākus pilsētas ūdensvada iecirkņus, palielināja spiedienu Vecrīgas ūdensvadā un papildus iesaistīja ugunsdzēsēju kuteri “Bodrij” ūdens padevei no Daugavas. Pēc trim stundām ēkas nesošās koka konstrukcijas izdega, zaudēja nestspēju, radot pārseguma nogruvuma draudus. Piecpadsmit minūtes pirms nogruvuma 15 ugunsdzēsējus paspēja pārdislocēt ārpus bīstamās zonas. Neilgi pēc pulksten 12.30 nogruva bēniņi, iegāzās pārsegums un sešas tonnas smagā lustra zāles centrā. Pēc stundas - nākamais nogruvums, kopā ar septiņiem ugunsdzēsējiem, kurus izdevās veiksmīgi izglābt no gruvešiem. Draudēja atlikušās bēniņu pārseguma daļas nogrūšana, uz jumta un bēniņos veica papildu drošības pasākumus, ko pārsteidza jauns pārseguma nogruvums, noraujot lejā 4 ugunsdzēsējus. Bojā gāja Rīgas 2. daļas ugunsdzēsējs Ļevs Sidorovs, pārējie guva smagus savainojumus, raksta Latvijas Ugunsdzēsības muzejs.
Raidījumā “Katastrofas Latvijā” Raimonds Pauls, kurš koncertzālē bija uzstājies pirms ugunsgrēka, atceras, ka kokgriezumiem rotātās telpas bija neticami skaistas.
Kas uzcelts tagad, nodegušajai ēkai nestāv ne klāt.
Ar to uguns nedienas Vecrīgā diemžēl nebeidzās. 1980. gadā liesmas noposta vēl vienu nozīmīgu ēku Vecrīgā – Rīgas biržas ēku. 1970. gadu vidū tur norisinājās rekonstrukcija, kas tika pabeigta 1980. gadā un atzīmēta ar greznu, bet liktenīgu banketu. Naktī no 24. uz 25. janvāri kāds viesis ventilācijas šahtā ielidina nenodzēstu izsmēķi, aizdegas gadiem ilgi krājušies putekļi un izceļas plašs ugunsgrēks, kura laikā izdeg ceturtais stāvs un cieš arī pārējais interjers.