“Es publiski esmu paņēmis 180 dienas, lai iesaistītu visas puses,” Kellogs teica sestdien Minhenes drošības konferences kuluāros. Viņš uzsvēra, ka karš Ukrainā beigsies jau šogad. Vienlaikus Kellogs sacīja, ka
ASV darbosies kā starpnieks starp karojošajām pusēm, savukārt Eiropa sarunās nepiedalīsies.
“Es esmu šeit, lai apkopotu svarīgu informāciju. Es esmu diplomāts. Pie sarunu galda būs ukraiņi un krievi – un amerikāņi kā starpnieki,” viņš teica.
Vašingtona turpinās finansiāli atbalstīt Kijivu, bet tagad ir nekavējoties jāpārtrauc slepkavības, piebilda Kellogs. Pēc viņa datiem,
Ukrainas zaudējumi karā pret Krieviju ir trīs reizes lielāki nekā ASV zaudējumi Vjetnamā un Korejā kopā (tas ir aptuveni 94 000 bojāgājušo).
“Tramps vēlas to apturēt,” uzsvēra īpašais sūtnis. Viņš arī sacīja, ka
Tramps neignorēs Ukrainas intereses, tāpēc “vāja darījuma” nebūs.
Trampa īpašais sūtnis paskaidroja, ka sarunas par Krievijas agresijas izbeigšanu, lai paātrinātu procesu, notiek divos virzienos – Krievijas un Ukrainas, kā arī tās sabiedroto virzienā, raksta RBC-Ukraina. Pēc Kelloga teiktā, viņš strādā ASV un Ukrainas savienības virzienā, savukārt sarunas ar Krievijas pusi vada ASV prezidenta īpašais sūtnis Tuvajos Austrumos Stīvs Vitkofs.