Sikorskis arī norādīja, ka Eiropas Savienība jau veic pasākumus šajā virzienā, izveidojot pastiprinātu brigādi. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Eiropas aizsardzības stiprināšanā jāiekļauj gan valstu, gan Eiropas komponenti. “Ja ASV vēlas, lai mēs stiprinātu aizsardzību, tam jābūt nacionālajam komponentam, NATO komponentam. Taču es domāju arī par Eiropas komponentu, ES subsīdijām aizsardzības rūpniecībai, kuru mērķis ir paplašināt mūsu ražošanas iespējas,” viņš skaidroja.
Ministrs atsevišķi uzsvēra, ka Varšava neapsver iespēju nosūtīt savus karavīrus uz Ukrainu. Viņš atgādināja, ka
Polijas galvenais pienākums NATO ietvaros ir aizstāvēt alianses austrumu flangu, proti, savu teritoriju.
Iepriekš Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzstājoties Minhenes drošības konferencē, aicināja ES izveidot savus bruņotos spēkus. Ukrainas prezidents pauda bažas par iespējamo ASV atbalsta samazināšanos Eiropai, norādot: Eiropai pašai jāstiprina sava aizsardzība. “Eiropai ir vajadzīga sava armija. Eiropas armija. Es patiešām uzskatu, ka ir pienācis laiks. Ir jāveido Eiropas bruņotie spēki,” sacīja Zelenskis.
Valsts vadītājs piebilda, ka Ukrainas armija varētu kļūt par pamatu Eiropas mēroga spēku izveidei. “Bez Ukrainas armijas Eiropas armijas nespēs apturēt Krieviju. Tā ir realitāte. Mūsu armijai ir mūsdienīga pieredze karadarbībā, taču ar tās pūlēm nepietiek,” viņš sacīja. Zelenskis arī uzsvēra, ka viņš “nekad no darba kārtības neizņem Ukrainas dalības NATO jautājumu”.