Labvēlīgi ietekmē domāšanu un atmiņu
Dažādi miega pētījumi liecina, ka īsas „spēka snaudas” var labvēlīgi ietekmēt domāšanas procesus un atmiņu, kā arī samazināt nogurumu un uzlabot pašsajūtu dienas laikā, ja vien netiek gulēts ilgāk par 20 minūtēm.
Īsa atpūta palīdz smadzenēm ātrāk un efektīvāk uzņemt jaunu informāciju, uzlabo spēju saglabāt un atcerēties detaļas, kas ir būtiski, piemēram, mācību procesā. Diendusa veicina arī asociatīvo domāšanu, palīdzot problēmām atrast radošus risinājumus, uzlabo garastāvokli, samazina stresu.
Miega speciāliste iesaka diendusā doties agrā pēcpusdienā līdz pulksten 15.00, lai dienas snauda neatstātu negatīvu ietekmi uz naktsmieru.
Lai gan „spēka snauda” var sniegt tik nepieciešamo uzmundrinājumu un enerģiju turpmākajai dienai, Marta Celmiņa diendusu neiesaka cilvēkiem, kam aizmigšana vakarā sagādā grūtības.
„Viens no miegu regulējošajiem faktoriem ir miega spiediens. Tās ir vielas, kas dienas laikā pakāpeniski uzkrājas smadzenēs, tādējādi palielinot miegainības sajūtu. Miega laikā šis miega spiediens samazinās. Cilvēkiem, kuri cieš no bezmiega, diendusa var vēl vairāk pastiprināt grūtības iemigt, tādēļ viņiem vajadzētu atturēties arī no pavisam neilgas gulēšanas dienas laikā,” skaidro miega speciāliste.
Zaļā tēja un žeņšeņs miegainības mazināšanai
Ja miegainība dienas vidū rodas pastāvīgi, bet diendusu pagulēt nav iespējams vai nav vēlams, Apotheka farmaceite Alīna Fleišmane aicina uzturā lietot vitamīniem un minerālvielām bagātus produktus, kā arī veikt asinsanalīzes.