Viņa arī piebilda, ka Latvija šajās miera sarunās nepiedāvās neko tādu, ko nevēlas pati Ukraina. Savukārt Ukraina vēlas saprast, kā nodrošināt ilgstošu mieru, uzsvēra premjere.
Tostarp tiks runāts, vai būtu vajadzīgs īpašais sūtnis, kas miera sarunās pārstāvētu Eiropu.
Viņasprāt, tik tālu miera sarunās nekad neviens šajā karā nav ticis. Esam situācijā, kad ir diezgan praktiski jāizrunā soļi, ko sagaida Ukraina, uzsvēra Siliņa, tostarp par Ukrainas ātrāku iestāšanos ES, kas, viņasprāt, ir vismaz minimums, ko Eiropa varētu darīt.
Vaicāta, kādēļ premjere šajā sarunās piedalīsies attālināti, Siliņa skaidroja, ka Baltijas un Skandināvijas valstis koordinēti bija sagatavojušas instrukcijas Dānijas premjerei, kura pārstāvēja valstis pirmdienas sanāksmē Parīzē. Tajā Francijas prezidents Emanuels Makrons uzņēma ietekmīgāko Eiropas valstu līderus, lai apspriestu kontinenta drošības situāciju.
Savukārt šodien Makrons rīko otru neformālo tikšanos, kurā piedalīties aicināta arī Latvija. Siliņa skaidroja, ka Latvija ir koordinējusies ar kaimiņiem un pārējiem sabiedrotajiem Skandināvijā, ka dalība šajā sanāksmē notiks attālināti. Pēc viņas teiktā, jauna programma iepretim pirmdienas sanāksmei nav paredzēta.
Viņa teica, ka piedalīties šādā formātā šorīt aicinātas vēl vairākas valstis. "Es domāju, ka te jāpievēršas pašam būtiskākajam, nevis tam, kādā formātā runāsim," pauda premjere.