Melbārde pauda, ka drošība ir visa pamatā - tā ir priekšnosacījums gan ekonomiskajai izaugsmei, gan cilvēku labklājībai. Viņa klāstīja, ka iedzīvotājiem jākļūst aktīvākiem un informētākiem par savu lomu drošības stiprināšanā. Tāpat ĀM parlamentārā sekretāre uzskata, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā vajadzīga pilnīgi jauna pieeja, lai veicinātu ES gatavību reaģēt uz pašreizējām un potenciālām krīzēm.
"Sabiedrības noturības spēju stiprināšana un iesaiste krīžu pārvarēšanā ir nozīmīga daļa no ilgtspējīgas Eiropas civilās un militārās sagatavotības un gatavības," atzīmēja ĀM parlamentārā sekretāre.
Diskusijā par nākamo ES daudzgadu budžetu Melbārde norādīja, ka, plānojot ambiciozu budžeta kopapjomu, jāņem vērā ģeopolitiskā realitāte, tostarp attiecībā uz finansējumu drošības un aizsardzības vajadzībām, lai īpaši atbalstītu ES Austrumu pierobežas reģionus.
Pēc viņas paustā, lai stiprinātu ES konkurētspēju, svarīgi turpināt teritoriālo, ekonomisko un sociālo konverģenci ar tradicionālo politiku, proti, kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas palīdzību. Melbārde uzsvēra, ka Latvija ir atvērta diskusijām gan par finansējuma dažādošanu, gan izmaiņām ES daudzgadu budžeta struktūrā, ja tās ir vērstas uz efektivitātes uzlabošanu un fokusējas uz instrumentiem, kuri pārklājas.
ES daudzgadu finanšu shēma ir politikas un finanšu plānošanas mehānisms, kas nosaka ES budžeta maksimālo kopapjomu un izdevumus. Pašreizējais ES daudzgadu budžets ir spēkā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2027.gada 31.decembrim. Latvijas prioritārie virzieni nākamajās ES daudzgadu budžeta perioda sarunās ir drošība un aizsardzība, kohēzijas politika, kopējā lauksaimniecības politika un atbalsts "Rail Baltica" projekta īstenošanai.
ES Eiropas lietu ministru neformālās sanāksmes notiek reizi pusgadā ES Padomē prezidējošajā valstī, kas šī gada pirmajā pusē ir Polija. Savukārt formālās Vispārējo lietu padomes sanāksmes tiek rīkotas Briselē un Luksemburgā reizi mēnesī.