Viņam Broks nesen, pagājušā gada septembrī, pārdeva SIA “Elemexum”, kurai pieder nelielas daļas savulaik “Twino” grupā ietilpstošajās aizdevumu platformās Krievijā – “moneza.ru” un “ezaem.ru”.
Brokam piederošais Latvijas uzņēmums
“Finno” savas daļas šajās platformās esot pārdevis, apgalvo Broks. Krievijā tad attiecīgi mums bija kaut kādas operācijas tur līdz kara sākumam. Karš sākās, un tad iespējami ātrākā laikā tās operācijas tika pārdotas. (..) Nu tik, cik ātri iespējams bija to pārdot, jo tur visam bija jāsaņem atļaujas un jāatrod pircējs.”
Vaicāts, līdz kuram brīdim viņam piederēja kaut kas Krievijā, jo reģistros redzams, ka nelielas daļas viņam bija palikušas līdz pat pagājušā gada rudenim, Broks stāsta: “Vārdu sakot, tur bija kaut kādas, varbūt kaut kāds 0,01 procents, kas bija drošības nauda līdz tā samaksa tiek veikta. Tā kā to par tādu nopietnu līdzdalību būtu grūti nosaukt, bet principā pats darījums notika uzreiz pēc kara sākuma.” Savukārt par to, ka jauno īpašnieku daļas tika ieķīlātas par labu Broka uzņēmumiem, viņš skaidro šādi: “Nu tas bija, līdz tika veikta samaksa, un tas bija vairāk... Tā struktūra nāca no pircēja, tāpēc.”
Vēlāk “de facto” nosūtīja precizējošu jautājumu: vai Krievijas mikrokredītu uzņēmumu “Makro” un “Veritas” daļas, kas pārdotas Krievijas firmai “Finan”, joprojām ir ieķīlātas par labu Broka Latvijas kompānijai “Finno”? Broks rakstiski atbildēja, ka “darījuma ietvaros tika panākta vienošanās par daļēju atlikto maksājumu”, kas esot ierasta komerciāla prakse šāda veida transakcijās.
Savukārt Broka galvenās politiskās idejas saistītas ar civildienesta likvidēšanu Latvijā – viņš uzskata, ka valsts pārvaldē nodarbinātajiem pilnībā pietiktu ar Darba likumā noteiktajām attiecībām. Broka ieskatā problēma arī esot partiju sistēma Latvijā, jo visu laiku esot jāmeklē kompromisi koalīcijās – viņaprāt, veiksmīgāka būtu divpartiju sistēma pēc ASV vai Lielbritānijas parauga, kur uzvarējušajai partijai būtu mandāts četrus gadus īstenot savu programmu.