Egils Zviedris, SAB direktors
“Nevaram pieļaut, ka agresors ar spēku paņem kaut ko. Tikai tāpēc, ka viņš ir lielāks un spēcīgāks. Mēs neprognozējām, ka šīs sarunas varētu būt vieglas”.
NP: Jautājums ir par Latvijas drošību, Kas ir tas sliktākais scenārijs Latvijai, ar ko šīs (ASV - Krievijas) sarunas var beigties?
E.Z: Tas nedrīkst būt pamiers. Tas faktiski iesaldē esošo situāciju. Un kaut kādā ziņā atraisa Krievijai brīvas rokas, ko tā var izmantot, pārdislocējot karaspēku. Tiem ir jābūt nosacījumiem, ko arī Krievija uzņemas saistībā ar drošības garantijām.
Bijušais Latvijas specdienesta vadītājs Jānis Kažociņš saka: “šobrīd nedrīkst baidīties, ir jādomā, kā nodrošināt Ukrainas un pašu drošību”.
Jānis Kažociņš, bijušais SAB direktors, Rīgas Ģeopolitisko studiju centra pētnieks
“Eiropai ir pavisam cita problēma. Pārliecināt savus ērtībā iedzīvojušos pilsoņus, ka viss tas ir jāņem nopietni. Jo, ja mēs neņemsim nopietni, tad pēc pieciem gadiem mums varētu būt karš arī Eiropā. Tas neskars tikai Baltijas valstis, tas skars arī lielās valstis tālāk uz rietumiem”.
Eiropas valstu līderi sanāksmē Parīzē šonedēļ vienojās palielināt izdevumus aizsardzībai. Ukrainai jādod vairāk naudas un ieroču.
Baiba Braže, Ārlietu ministre (“Jaunā Vienotība”)
“Iznākumam jābūt taisnīgam. Kas ir īpaši svarīgi, ka tas nav tikai vienas puses interešu vārdā. Kaut kas, kas patiešām ilgstoši garantē mieru, tas nevar būt ad -hoc pamiers. Kas tikai rada Krievijai iespējas iepauzēt un atjaunot spējas”.