Eniņš uzsvēra, ka divas ministrijas - AM un EM - netiek galā ar šo pienākumu. Tāpat Eniņš norādīja, ka pietrūkst vienotas komunikācijas platformas starp AM, EM un aizsardzības industriju, kurā varētu veidot plānveidīgu militāro spēju attīstīšanas procesu.
Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija ("DAIF Latvija") valdes priekšsēdētāja Elīna Egle komisijas sēdē sacīja, ka Ukraina sagaida Latvijas uzņēmēju ienākšanu valstī ar savām investīcijām, vienlaikus nav atrisināts jautājums par Latvijas investīciju aizsardzību Ukrainā.
Tāpat Egle vērsa uzmanību, ka bieži vien duālās pielietojamības produktu iepirkumos, kurus koordinē EM, ministrija bieži vien izvēlas lētākos produktus, kas vairs nav Latvijas produkti, bet Latvijā izstrādātie prototipi nonāk noliktavās bez tālāka pielietojuma.
AM Valsts sekretāra vietnieks plānošanas jautājumos Uģis Norītis komisijas sēdē skaidroja, ka arī AM gaida no EM kādu atbildi par jauno atbalsta instrumentu pētniecības veicināšanai duāla pielietojuma jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei, savukārt uzņēmēju darba koordinēšanai ministrijā ir atsevišķa struktūrvienība un ar to strādā daudzi cilvēki.
Norītis uzsvēra, ka AM visos lielajos iepirkumos, kuri pārsniedz 50 miljonus eiro, no ārvalstu piegādātājiem pieprasa, lai vietējā industrija tiktu iesaistīta vismaz 30% apmērā. Tostarp vietējās industrijas dalība 1,179 miljardu eiro apmērā paredzēta lielajos kaujas attīstības projektos - kājnieku kaujas mašīnās, riteņu artilērijas sistēmās, pretgaisa aizsardzības sistēmās, prettanku ieroču sistēmās, transporta iegādē un citās.
Ja vietējo ražotāju iesaiste vismaz 30% apmērā no līguma kopsummas nenotiek, tad ir paredzētas soda sankcijas, skaidroja Norītis.