Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Video ASV kā svarīgu sabiedroto negribētos norakstīt, uzsver Sprūds (4)

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds piedalās preses konferencē, kurā informē par aizsardzības nozares aktualitātēm.
Aizsardzības ministrs Andris Sprūds piedalās preses konferencē, kurā informē par aizsardzības nozares aktualitātēm. Foto: Zane Bitere/LETA

ASV kā svarīgu sabiedroto negribētos norakstīt, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Politiķis atzina, ka patlaban reģionā kopumā nav viegla situācija, turpinās ģeopolitiskās pārmaiņas. Patlaban aktuāls ir jautājums par transatlantisko saišu stiprumu.

"ASV negribētos norakstīt," teica politiķis, uzsverot, ka, lai gan no ASV vadības izskan pretrunīgi izteicieni, kas rada jautājumus un nav pamatoti un ir kritiski vērtējami, vienlaikus nevajagot "krist otrajā grāvī" un jāskatās uz darbiem, nevis uz vārdiem.

Sprūds izcēla pozitīvas attiecības ar citiem partneriem, norādot uz to nozīmi esošajā ģeopolitiskajā situācijā. Viņš akcentēja, ka Latvija ir ieinteresēta sabiedroto klātbūtnes pastiprināšanā, un tas attiecas ne tikai uz karavīriem, bet arī ekipējumu un bruņojumu. Sprūds akcentēja, ka Latvijai ir svarīga pretgaisa aizsardzība, tāpēc būtiski ir turpināt arī šādu spēku rotāciju reģionā.

Kā ziņots, ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka atsakās no tradicionālās ASV ārpolitikas, nodēvējot to par "ļoti muļķīgu".

"Mana administrācija veic izšķirošu lūzumu ar iepriekšējās administrācijas un, atklāti sakot, pagātnes ārpolitikas vērtībām. Es iestājos pret ļoti muļķīgu ārpolitiku," kopīgā preses konferencē ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Vašingtonā pavēstīja Tramps.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu