Konceptuāls lēmums par norakuma izveidi Daugavas gātē kā nozīmīgu Rīgas pils atjaunošanas projekta daļu tika pieņemts 2015.gadā, saskaņojot kopējo Rīgas pils Kastelas (Konventa) pārbūves projektu, pēc kura tika atjaunota un 2023.gadā nodota ekspluatācijā daļa no Kastelas kompleksa.
Liepiņš informēja, ka atseguma nepieciešamību noteica vairāki faktori, piemēram, Rīgas pils dienvidu pagraba siena ilgstoši atradusies mitruma ietekmē, ko radīja nesakārtotā lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Sienas atsegšana faktiski būtu vienīgais veids, kā šo 3,3 metru biezo sienu izžāvēt.
Tāpat arhitekts norādīja, ka bijušā pirmā stāva atsegšana ļautu apskatīt no ārpuses pils pagraba sienu ar piecām šaujamlūkām un divām vēlāk izveidotām durvju ailām. Tas arī piešķirtu pilij vēsturiski atbilstošāku varenu tēlu un proporciju, jo 19. un 20.gadsimtā ielas paaugstināšanas rezultātā fasādes apakšējā daļa ir "iegrimusi" zemē.
Atbilstoši arhitektu iecerei pils dienvidu pagrabā pa divām esošām durvju ailām un piecām šaujamlūkām atkal nonāktu dienasgaisma, bet atseguma rezultātā uz pils un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja galveno ieeju ceļš vestu pāri tiltam, tādējādi atdalot pili no ielas un telpiski iezīmējot situāciju, kad daudzus gadsimtus pili no Rīgas pilsētas šķīra pilsgrāvis - ūdens tilpe, norādīja Liepiņš.
Viņš arī vērsa uzmanību, ka izstrādātais Daugavas gātes projekts ir viens no pieciem objektiem Kultūras ministrijas īstenotajā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā fondu programmā, kas paredzēta unikāla Eiropas mēroga kultūras mantojuma atjaunošanai, lai veicinātu tā piekļūstamību un attīstītu kultūras pakalpojumus. Šim projektam "Sudraba arhitektūra" tika izstrādāta arī tāme un būvdarbu apjomi, pēc kuras tika piesaistīti ERAF līdzekļi.