Šobrīd cenas pieaugumu Baltijas valstīs noteica vairāku faktoru kopums - zems vēja un saules enerģijas izstrādes apjoms, aukstie ziemas laikapstākļi, kas audzē elektroenerģijas pieprasījumu, kā arī gāzes un emisiju cenu kāpums. Elektroenerģijas cenu ietekmēja arī starpsavienojuma "EstLink2" pārrāvums un tas, ka starpsavienojumi "LitPol" un "NordBalt" ir ierobežoti pārvades sistēmas operatoru (PSO) frekvences vadības un balansēšanai.
Latvijā elektroenerģijas cenas šī gada septītajā nedēļā, no 10. līdz 16.februārim, bija vidēji 192 eiro par megavatstundu (MWh), un šāds cenu līmenis ziemas sezonā nav netipisks. Salīdzinoši 2024.gada janvārī aukstā nedēļā vidējā cena bija 201 eiro par MWh.
Elektroenerģijas tirgus pārskatā skaidrots, ka Baltijā vēja enerģijas stacijās novērota izteikta izstrādes lejupslīde. Jau janvārī vēja izstrāde samazinājās par 6%, salīdzinot ar 2024.gada decembri, un 2025.gada janvāra otrajā pusē tā sāka būtiski samazināties. Savukārt februāra pirmajās divās nedēļas vēja staciju izstrāde nokritās par 60% pret vidējo izstrādi janvārī, septītajā nedēļā sasniedzot zemāko šī gada izstrādes apjomu.
Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati rāda, ka 2025.gada janvāra vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 1,7 grādi, savukārt februāra pirmajā dekādē vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija -1,6 grādi. Tādējādi, kopš gada sākuma Baltijā elektroenerģijas patēriņš nedēļu no nedēļas bija mainīgs, bet, sākot ar februāri, tas būtiski pieauga līdz pat 16% kopš gada sākuma. Septītajā nedēļā novērots šī gada augstākais elektroenerģijas patēriņš.