/nginx/o/2025/03/05/16697011t1h3fe2.jpg)
Saskaroties ar ASV muitas tarifiem, Meksika vajadzības gadījumā meklēs citus tirdzniecības partnerus, trešdien brīdinājusi Meksikas prezidente Klaudija Šeinbauma.
Saskaroties ar ASV muitas tarifiem, Meksika vajadzības gadījumā meklēs citus tirdzniecības partnerus, trešdien brīdinājusi Meksikas prezidente Klaudija Šeinbauma.
Meksikai ir jāpieņem svarīgi lēmumi valsts nākotnei, un, ja būs nepieciešams, tiks meklēti citi tirdzniecības partneri, preses konferencē paziņoja Šeinbauma.
Jau ziņots, ka otrdien stājās spēkā ASV 25% muitas tarifi importam no Kanādas un Meksikas, kā arī 20% muitas tarifs importam no Ķīnas.
Tramps par tarifu noteikšanu importam no Kanādas un Meksikas paziņoja jau februāra sākumā, bet atlika to ieviešanu par vienu mēnesi. Viņš apsūdzēja abas kaimiņvalstis, ka tās neaptur nelegālo migrāciju un narkotiku kontrabandu uz ASV.
Meksikas prezidente otrdien paziņoja, ka valdība atbildēs uz ASV tarifiem, un aicināja atbalstītājus svētdien pulcēties Mehiko galvenajā laukumā, lai uzklausītu detalizētāku informāciju par atbildes pasākumiem.
Vienlaikus viņa paziņoja, ka valdība dotu priekšroku sarunu ceļā panāktam risinājumam, un pauda cerību, ka ceturtdien telefonsarunā ar Trampu varēs apspriest tarifu jautājumu. Durvīm uz dialogu vienmēr ir jābūt atvērtām, viņa piebilda.
Pagājušajā nedēļā Šeinbaumas valdība pauda apņēmību sadarboties ar Vašingtonu cīņā pret narkotiku kontrabandu. Meksika arī izdeva Savienotajām Valstīm vairākus narkotiku tirdzniecībā aizdomās turētos, tai skaitā bēdīgi slavenus narkobaronus.