Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

VIDEO Viens manevrs, divi sodi. Vai izdosies mainīt šoferu sodīšanas kārtību Tilta ielā? (1)

Raksta foto
Foto: Ekrānuzņēmums no "4. studijas" sižeta

2024. gada janvārī ziņots, ka Rīgā par vienu neatļautu manevru šoferi var sodīt arī divreiz.  Konkrētā situācija – Tilta ielā šoferi sodīja par divu zīmju pārkāpšanu, lai gan pārkāpums ir viens manevrs. Saeimas Juridiskā komisija aicina pašvaldības policiju šādu praksi izbeigt, ziņo raidījums "4. studija".

Sarkandaugavā Tilta ielā virzienā uz Ganību dambi ir mainīta satiksmes organizācija un griezties pa labi vairs nedrīkst.

Uzstādīta rīkojuma zīme "tikai taisni" un arī zīme "iebraukt aizliegts" jeb "ķieģelis". Un tā policija šoferus, kuri tur tomēr nogriežas pa labi, sodīja divreiz.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība") sēdē atzina, ka viņu pārsteidz policista loģika.  "Jo viņš teica – "sākumā mēs gribējām brīdināt – stāvējām, skaidrojām, viņi nesaprot un brauc, tad mēs uzlikām zīmi, bet vienalga nesaprot, tagad mēs uzlikām otru zīmi". Kas nesaprot? Ir atsevišķi cilvēki – viens brauc pirmo reizi, otrs brauc 10. reizi –, bet kas tā par loģiku?

Likumsargi gan uzstāj, ka tiek pārkāptas rīkojuma un aizlieguma zīmes un katrs no tiem ir atsevišķs pārkāpums.

Video: "4. studijas" sižets

Nepalaid garām!
Uz augšu