Šodienas redaktors:
Agnija Reiniece
Iesūti ziņu!

Ukrainas aizsardzības ministrs pirmdien piedalīsies Ukrainas un ASV sarunās

Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs.
Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs. Foto: Evgeniy Maloletka/AP

Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs piedalīsies sarunās starp Ukrainas un ASV tehniskajām komandām, kas 24.martā norisināsies Saūda Arābijā, piektdien apstiprinājis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Komanda būs diezgan augstā līmenī, tie ir tehniski profesionāli cilvēki, atsevišķi būs arī aizsardzības ministrs," kopīgā preses konferencē ar Čehijas prezidentu Petru Pavelu paziņoja Zelenskis.

Jautāts par iespējām parakstīt Saūda Arābijā kādas vienošanās vai līgumus, Ukrainas prezidents atbildēja, ka viņš nevar pateikt, kā beigsies tikšanās, bet "būtu labi, ja tikšanās beigtos ar kādu rezultātu, kas varētu mūs tuvināt pilnīgam pamieram".

Kā jau vēstīts, ASV un Ukrainas amatpersonas pirmdien tiksies Saūda Arābijā, lai apspriestu ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas diktatora Vladimira Putin otrdien telefonsarunā ierosināto daļējo uguns pārtraukšanu, kas attiektos uz enerģētikas objektiem.

Vienlaikus pirmdien Saūda Arābijā plānota arī Krievijas un ASV amatpersonu tikšanās, lai spriestu par kara izbeigšanu pret Ukrainu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu