Ādas kopšanas produktu sastāvā atrodamais ūdens pilda virkni svarīgu funkciju. Tas piešķir produktiem tekstūru, rūpējas par to, lai sastāvdaļas sadalītos vienmērīgi, un kalpo kā bāze daudzām aktīvajām vielām, ļaujot tām efektīvi iekļūt ādā. Ūdens mitrina ādu, uzlabojot tās elastību, un veicina absorbciju – palīdz ādai labāk uzņemt krēma vai seruma aktīvās vielas. Būtiski ir tas, kāda veida ūdens izmantots produkta sastāvā – tas ietekmē ne vien ādas spēju saglabāt jaunību, bet arī produkta efektivitāti. Izvēloties ūdeni, kas ir saderīgs ar ādu, proti, rada ādas šūnu dabiskajam sastāvam līdzīgu vidi, tiek aktivizēta šūnu atjaunošanās, un to dzīves cikls uzlabojas. Ar enerģiju bagātināta āda spēj pilnvērtīgāk darboties, izmantojot visu savu potenciālu un līdz ar to labāk uzņemot ādas kopšanas produkta sastāvā esošās aktīvās vielas.
Kosmētikas produktu sastāvā galvenokārt tiek izmantoti trīs dažādi ūdens veidi – mineralizēts, demineralizēts un celulārais ūdens. Kādas ir to atšķirības?
Mineralizēts (termālais) ūdens – nereti tiek izmantots dermatoloģijā, jo šim ūdens veidam piemīt dziednieciskas īpašības, kas ir piemērotas dažādu ādas pataloģiju ārstēšanai, piemēram, ekzēmai un pārmērīgam jutīgumam. Termālais ūdens ir dabiski bagāts ar minerālsāļiem un mikroelementiem, tas nomierina un atsvaidzina ādu, taču nenokļūst dziļāk par ādas virsējo raga kārtiņu, un līdz ar to ādas šūnas nespēj tik efektīvi uzņemt visas produkta sastāvā atrodamās aktīvās vielas. Turklāt termālais ūdens nenodrošina ideālu vidi šūnu dzīvotspējai.