Viņaprāt, Ukrainai faktiski šī iniciatīva vairs nav nepieciešama. Ukraina, kas ir valsts bez savas flotes, iznīcināja vismaz trešo daļu Krievijas flotes un padarīja to neefektīvu Melnajā jūrā. Lielāka daļa kuģu pārcēlās uz austrumu Melno jūru, tostarp uz Novorosijsku un prom no Sevastopoles, Krimā.
"Divas šķēlītes ir nogrieztas. Skaidrs, ka Krievija velk laiku, lai pilnībā padzītu Ukrainu no Kurskas, lai neviens ukraiņu karavīrs neatrastos Krievijas teritorijā,"
pauda Ģeopolitikas pētījumu centra direktors.
Viņš arī norādīja, ka Krievija ir arī ļoti spēcīga savā diplomātijā. "Lai gan tās kārtis ir vājas, Krievija izliekas, ka tās rīcībā ir spēcīgas kārtis," vērtēja Andžāns. Eksperts atzīmēja, ka patiesībā Krievija ir izmisusi meklējumos, lai uz dažiem mēnešiem, pāris gadiem iegūtu pauzi, lai restartētu attiecības, taču Krievija to neizrāda. Andžāns pieļāva, ka arī turpmāk Krievijas diktators Vladimirs Putins "dos pa mazai šķēlītei", lai ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija justos, ka ir kaut ko panākusi.
Jautāts par ASV interesēm Ukrainā, eksperts uzsvēra, ka bijušā ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas laikā ASV vadīja ideālisms - palīdzēt demokrātiskai valstij cīnīties pret autoritāras valsts uzbrukumu. Patlaban ASV seko reālisma pieejai arī attiecībā pret Ukrainu, uzsverot, ka tai sniegtā palīdzība ir jāatmaksā.
"Tas savā ziņā ir kā "jumts" pagājušā gadsimta 90.gadu reketa tradīcijās. Varbūt tas skan pārāk skaļi, bet līdzības ir vietā. Tāpēc arī ir derīgo izrakteņu vienošanās, kas noteikti tiks parakstīta," sacīja Andžāns.