LNK grupas uzņēmumi ir cieši saistīti ar Mežaparka estrādes būvniecību – šis ir projekts, ko būvdarbu iepirkumus rīkojošā Īpašuma deprtamenta bijušais direktors Burovs ir izcēlis pat uz sava Rīgas mēra oficiālā portreta.
“de facto” zināms, ka divas dienas pirms kāzām Burova topošais znots Jukšinskis ar projekta attīstītāju noslēdzis līgumu par dzīvokļa īri ar izpirkuma tiesībām – par īri bija jāmaksā 1000 eiro mēnesī, kuri izpērkot dzīvokli tiktu ieskaitīti pirkuma summā.
Iesaistītās puses summu, kas minēta 2020.gada rudenī slēgtajā līgumā, neatklāj. Attīstītājs gan apgalvo, ka tā ir līdzvērtīga citu dzīvokļu cenām šajā projektā un atbilstoša tirgus cenām.
“de facto” gan zināms, ka tā bija ap 250 tūkstošiem eiro. Savukārt tikpat liels dzīvoklis tai pašā mājā stāvu zemāk tolaik maksāja 330 tūkstošus eiro, liecina zemesgrāmatas dati. Nedaudz mazāks dzīvoklis mājas otrajā stāvā 2021.gada sākumā maksāja 275 tūkstošus eiro.
Sākotnējais līgums slēgts pirms laulībām, bet gadu vēlāk darījums noformēts kā pirkuma līgums. Inna Burova telefonsarunā ar “de facto” atstāj iespaidu, ka tieši viņa jūtas kā īstā saimniece dzīvoklim, kurā pati tagad arī dzīvo, lai gan nav to ierakstījusi amatpersonas deklarācijā.
Vaicāta, vai Jukšinskis ir līguma slēdzējs tāpēc, ka vajadzēja kaut kādā veidā attālināt uzvārdu “Burovs” no šī līguma, Inna Burova klāsta: “Bet es nesaprotu: šis dzīvoklis nepieder ne man, ne vienam. Ja tas dzīvoklis piederētu, tad tur varētu kaut ko vēl runāt, bet tas nepieder nevienam vispār. Jā, ir tāds līgums - ja neizpirks, nu, neizpirks. Nu viss tā kā skaidrs. Kāpēc uz viņu bija līgums? Godīgi sakot, gribēju, lai arī vīrs jūtas, ka viņš kaut kādā veidā... Nu, teiksim, ziniet, katra sieva grib, lai vīrs jūtas, ka viņš ir vīrietis, ka viņš kaut ko māk. Tur lai viņš strādātu, lai viņu kaut kā motivētu strādāt, bet nesanāca, nu.”