Var mērījumiem izmantot arī mūsdienīgos viedpulksteņus.”
Sirds veselība – dzīvesveida spogulis
“Vēlos uzrunāt tos, kuri saņēmuši ārsta receptes aritmijas, hipertensijas vai paaugstināta holesterīna līmeņa dēļ. Bieži redzu: tiklīdz kļūst labāk, cilvēki pārtrauc lietot zāles, ko ārsts izrakstījis, lai novērstu infarkta, insulta un citu slimību attīstību. Taču tā rīkoties nekādā gadījumā nedrīkst! Atsakoties lietot zāles – beta blokatorus un pret trombu līdzekļus – cilvēki riskē piedzīvot hipertensīvu krīzi, insultu, būtībā riskē ar savu dzīvību,” brīdina farmaceite.
“Mūsdienu medicīna labi tiek galā ar aritmijas problēmām, taču, ja cilvēks pēc medicīniskām manipulācijām un medikamentozās ārstēšanas turpina smēķēt, lietot alkoholu, katru dienu vismaz 45 minūtes neiziet pastaigā, stundām sēž uz dīvāna, zivju, riekstu, augu eļļas un baltās (putnu) gaļas vietā biežāk izvēlas, piemēram, treknu sarkano gaļu, nekā laba sirds veselībai nebūs. Vislabāk izvēlēties Vidusjūras diētu, kas piesātina organismu ar veselīgajām taukskābēm omega-3-6-9 un nodrošina arī pietiekamu organisma apgādi ar magniju un kāliju.
Lai sirds muskulis būtu vesels, tam nepieciešamas ikdienas rūpes. Tas nozīmē arī kvalitatīvu miegu (bez apnojas!), regulāras, ne pārāk intensīvas fiziskās aktivitātes, rūpes par noturīgu veselīgu svaru un savu mentālo veselību, normālu D vitamīna un B12 vitamīna līmeni organismā (īpaši, senioriem).
Aritmijas profilakse ietver vajadzību novērst jebkādas negatīvās ietekmes, tostarp stresu. Uzticieties ārsta pieredzei! Ir jālieto pareizs uzturs un jācenšas piekopt veselīgu dzīvesveidu, darbs jāsabalansē ar atpūtu, vairāk jāiet dabā un jāiemācās emocijas pārslēgt uz labām lietām – tas nav tik grūti un neiespējami, bet patiešām paildzinās sirds un asinsvadu veselību, un tātad – jūsu mūžu!” mudina kardiologs.