Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Aizmirsti viedierīces! 5 idejas rotaļām mežā

Raksta foto
Foto: Evgeny Atamanenko/Shutterstock

Mūsdienās, kad digitālās ierīces aizvien vairāk aizņem bērnu brīvo laiku, ir būtiski atcerēties par vienkāršajiem priekiem, ko sniedz dabas tuvums un radoša darbošanās. BALTU KOKS aicina ģimenes atgriezties pie dabas un kopā ar bērniem piedzīvot senlatviešu dzīves ritmu – izzināt, sajust un radīt. Viens no veidiem, kā to darīt, ir rotaļlietu izgatavošana no meža veltēm. Tā var būt ne tikai jautra izklaide, bet arī vērtīga mācīšanās par vidi, dabas materiāliem un latviešu tradīcijām.

Idejas rotaļlietu izgatavošanai mežā

Koka lelles un dzīvnieciņi

Raksta foto
Foto: pexels.com

Savāc dažādu formu un izmēru zariņus, čiekurus, sūnas, ķērpjus, mizas gabalus – būtībā jebko, kas atrodams mežā. Kā stiprinājumu ņem talkā diegu vai plastilīnu un veidojiet nelielas figūriņas – lelles, dzīvniekus vai iedomātus pasaku tēlus. Ja ir vēlme radīt azartiskāku atmosfēru, izvirziet nominācijas un darbošanās noslēgumā taisiet balsošanu!

Koku puzles

Atrodiet interesantu zara gabalu un ar vecāku palīdzību to sagrieziet vairākos neregulāros gabaliņos. Bērni var mēģināt atkal salikt kopā šo dabas puzli, attīstot loģisko domāšanu un motoriku.

Meža vējrādis jeb vēja zvani

Raksta foto
Foto: pexels.com

No gariem, tievākiem zariem, gliemežvākiem vai čiekuriem, kā arī akmentiņiem var izgatavot vēja zvaniņus, kas, pakārti koka zarā, veidos maigu skaņu. Šāda nodarbe māca bērniem par dabas materiālu īpašībām un to, kā skaņas rodas.

Dabas mūzikas instrumenti

Izmantojot riekstus, čiekurus un dobus zarus, var radīt vienkāršus ritma instrumentus – grabuļus, bungošanas kociņus un pat svilpītes.

Lapojuma kronis vai vainags

Raksta foto
Foto: pexels.com

Izmantojot ozollapas, smilgas vai citus elastīgus augus, var pīt vainagus, kas senlatviešiem bija nozīmīgi dažādos rituālos un svētkos. Šis process mācīs bērniem par augu formām un īpašībām, kā arī par latviešu kultūras saknēm.

Ko bērni iegūst no šāda laika pavadīšanas?

Radošumu un iztēli – strādājot ar dabas materiāliem, bērni apgūs ne tikai jaunas praktiskas prasmes, bet arī ļaus vaļu iztēlei.

Dabas izziņu – iepazīstot dažādus kokus, lapas un citus dabas elementus, bērni mācās par apkārtējo vidi.

Kopā būšanas prieku – laiks, ko ģimene pavada kopā dabā, stiprina saikni un rada paliekošas atmiņas.

Senču gudrību apgūšanu – darbojoties pēc senlatviešu tradīcijām, bērni apgūst mūsu senču dzīvesveidu un vērtības.

Rotaļlietu izgatavošana no meža veltēm nav tikai spēle – tā ir iespēja izprast dabu, mācīties sadarboties un stiprināt saikni ar latviskajām tradīcijām. BALTU KOKS aicina visus doties mežā, ļauties dabas burvībai un kopā ar bērniem radīt ko patiesi unikālu. Tieši daba ir vieta, kur atgriezties pie savām saknēm un smelties tās iedvesmu.

Raksts tapis sadarbībā ar BALTU KOKS.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu