/nginx/o/2025/04/02/16750522t1h88f9.jpg)
Ķīna trešdien militārajās mācībās praktizē uzbrukumus Taivānas ostām un enerģētikas objektiem, paziņojusi Ķīnas armija.
Manevri "Strait Thunder-2025A", kuros tiek izmantota īsta munīcija, norisinās Austrumķīnas jūrā.
Mācību mērķis ir pārbaudīt karavīru spējas tādās jomās kā "blokāde un kontrole, kā arī precīzos trieciens galvenajiem mērķiem", paziņoja Ķīnas armijas Austrumu pavēlniecības preses sekretārs, vecākais pulkvedis Ši Ji.
Taivānas Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka Ķīnas militārās mācības turpinās, bet plašāku informāciju nesniedza.
ASV Valsts departaments paziņoja, ka Pekinas agresīvās militārās darbības un retorika attiecībā uz Taivānu "tikai saasina spriedzi un apdraud reģiona drošību un pasaules labklājību".
Ķīnas bruņotie spēki otrdien paziņoja, ka nosūtījuši armiju, karafloti, gaisa un raķešu spēkus uz manevriem ap Taivānu, kuru mērķis ir praktizēt šīs salas blokādi. Taivāna uz to reaģēja ar saviem manevriem "Rapid Response Exercise".
Taivānas Aizsardzības ministrija otrdien paziņoja, ka Ķīna izvietojusi ap Taivānu 21 karakuģi un 71 lidmašīnu, kā arī četrus krasta apsardzes kuģus. Tas bija lielākais karakuģu skaits, kas vienas dienas laikā reģistrēts Taivānas tuvumā nepilna gada laikā, un lielākais lidmašīnu skaits kopš 2024.gada oktobra.
Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas joprojām uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu.
Pekina regulāri izvieto iznīcinātājus, karakuģus un krasta apsardzes kuģus Taivānas tuvumā, un pagājušajā gadā tā ir organizējusi vairākus lielus militāros manevrus salas tuvumā. Analītiķi šīs darbības ir nodēvējuši par "pelēkās zonas" taktiku, kas nav uzskatāma par karadarbību, taču tiek izmantota salas bruņoto spēku nogurdināšanai.