Šodienas redaktors:
Agnija Reiniece
Iesūti ziņu!

Medijs preparē hibrīdizdevēju biznesu Zviedrijā, pakalpojumi tiek sniegti arī no Latvijas (1)

SVT žurnālisti apmeklē "Lava Förlag" Latvijas biroju
SVT žurnālisti apmeklē "Lava Förlag" Latvijas biroju Foto: Screenshot/svt.se

Raksts pirmo reizi publicēts 4. aprīlī. Raksta sākotnējā versija ir būtiski precizēta. Pievienots "Lava Förlag" Rīgas biroja vadītāja Andra Kangera komentārs.

Zviedrijas sabiedriskās televīzijas kanāls SVT publicēja izmeklēšanu par populāra hibrīdizdevēja "Lava Förlag" darbību, aktualizējot diskusiju par šāda biznesa modeļa ēnas pusēm. Hibrīdizdevniecības paver daudz plašākas iespējas autoriem tikt izdotiem, pēc būtības kapitalizējot viņu literārās ambīcijas. Šis veicina robežu izplūšanu, kas var un nevar tikt uzskatīts par rakstnieku? Citā starpā sižetos pieminēta izdevniecības saistība ar Latviju, kas iepriekš "esot noklusēta".

Kāda ir lietas būtība un kāda ir Latvijas iesaiste tajā – TVNET+ materiālā.

"Lava Förlag" darbības modelis ir hibrīds: autors maksā par grāmatas sagatavošanu, bet izdevniecība nodrošina rediģēšanu, dizainu, mārketingu utt. Hibrīdizdevējdarbības modelis pats par sevi nav pārkāpums. Tas var būt leģitīms veids, kā autoriem izdot grāmatu, it sevišķi ļoti piesātinātā tirgū. Vienīgais jautājums ir par pārredzamību un profesionālo ētiku.

Hibrīdizdevniecības Zviedrijā ir vairākas, "Lava" ir lielākā no tām. Tieši šīs izdevniecības darbība kļuva par SVT žurnālistu izmeklēšanas objektu. Kritikai tika pakļauti trīs momenti.

Pirmais - esot noklusēts fakts par komandu ārpus Zviedrijas

 
Komentāri (1)
Svarīgākais
Uz augšu