Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Ķīnas karotāji pret Ukrainu: medijs atklāj, kāda viņiem varētu būt saistība ar Ķīnas valdību (1)

Raksta foto
Foto: AFP / Scanpix

Vairāk nekā 100 Ķīnas pilsoņi, kuri karo Krievijas pusē pret Ukrainu, ir algotņi, kuriem, visticamāk, nav tiešas saistības ar Ķīnas valdību, paziņojuši divi amerikāņu ierēdņi un bijušais izlūkdienesta darbinieks komentārā aģentūrai “Reuters”.

Pēc viņu teiktā, atsevišķi Ķīnas militārie virsnieki gan atrodas Krievijā, un tam zaļo gaismu ir devusi Pekina, lai Ķīna varētu gūt taktiskas mācības no reālās karadarbības. Tāpat tiek ziņots, ka Ķīnas karotājiem nav tā izcilākā sagatavotība, un nekādu ietekmi uz Krievijas operācijām viņi neatstāj.

Tajā pašā laikā bijušais izlūks norādījis, ka Krievijas pusē varētu karot ap 200 Ķīnas algotņu, taču viņiem nekādas saistības ar Ķīnas valdību neesot.

“Ķīnas militārie virsnieki ik pa laikam parādās frontes aizmugurē Krievijas pusē, lai gūtu priekšstatu par taktiku un mācības par karu mūsdienu apstākļos. Viņi gan šeit atrodas ar Pekinas svētību, ko nevarētu teikt par algotņiem,” norāda “Reuters”.

Tiek atgādināts, ka Ķīna, lai arī oficiāli paudusi neitrālu nostāju pret “konfliktu Ukrainā”, realitātē ir sniegusi materiālu atbalstu Krievijai, pārdodot tai duālas nozīmes produkciju un komponentes, kas nepieciešamas ieroču ražošanai.

“Pekina piegādājusi Krievijai arī kaujas dronus, ko izmantot kaujas laukā. Oktobrī vēl bijušā ASV prezidenta Džo Baidena administrācija pirmo reizi ieviesa sankcijas pret divām Ķīnas kompānijām, kas piegādāja ieroču sistēmas Maskavai,” teikts publikācijā.

Iepriekš vēstīts, ka nesen Ukrainas karavīri gūstā saņēmuši Ķīnas karavīrus, kas kļuva par pierādījumu Ķīnas iesaistei karā pret Ukrainu, lai gan Ķīna to noliedz un pat apsūdz Ukrainu “bezatbildīgu paziņojumu izteikšanā”.

“The Guardian” norāda, ka Krievija vervē ķīniešus karam ar propagandas video. Šajos video tiek likts uzsvars uz bonusiem, kādus karotājs var saņemt, parakstot līgumu par dalību karā pret Ukrainu – sākot no 60 000 līdz 200 000 juaņām (7200 līdz 24 000 eiro), kā arī ar ikmēneša algu, kas ir ap 18 000 juaņām (2150 eiro).

Komentāri (1)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu