Šodienas redaktors:
Agnija Reiniece
Iesūti ziņu!

Importa aizstāšanas veiksmes stāsts? Krievija cer uz "Boeing" atgriešanos (5)

Aeroflot flotē esošā "Boeing 737-8LJ" lidmašīna
Aeroflot flotē esošā "Boeing 737-8LJ" lidmašīna Foto: AP/Scanpix

Krievijas diktators Vladimirs Putins un Kremļa propaganda vienbalsīgi runā par importa aizstāšanas panākumiem un sola, ka līdz desmitgades beigām puse no Krievijas lidsabiedrību flotes būs ražota Krievijā. Neraugoties uz skaļajiem solījumiem, Kremļa amatpersonas cenšas izmantot atsalumu attiecībās ar ASV, lai vienotos par “Boeing” atgriešanos Krievijas tirgū, vēsta “Agentstvo”.

Tiek norādīts, ka martā notikušajā konferencē Ņūdeli Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Vjačeslavs Ņikonovs paziņoja, ka vēlētos “Boeing” atgriešanos Krievijā, kas ļautu atjaunot floti un nodrošinātu rezerves daļu piegādes.

Savukārt pirmais vicepremjers Deniss Manturovs februārī paziņoja par Krievijas gatavību izskatīt “Boeing” iespējas atgriezties Krievijas tirgū uzreiz, kad uzņēmums paudīs šādu vēlmi.

“The New York Times”, komentējot šos paziņojumus uzsvēra, ka Krievija dod mājienus uz iespējamo “Boeing” atgriešanos gadījumā, ja notiks pilnvērtīgs attiecību “atkusnis” ar ASV Donalda Trampa vadībā. Tomēr avio nozares speciālisti pauž šaubas par attiecību atjaunošanu līdz tādam līmenim. Tiek norādīts, ka karš Ukrainā ir pietiekami spēcīgi iedragājis Krievijas imidžu pasaules biznesa sektorā, jo ļoti daudzas Rietumu kompānijas Krievijā ir daudz ko zaudējušas.

“AeroDynamic Advisory” izpilddirektors Ričards Abulafija izteica viedokli, ka “ja man nāktos izvēlēties – iedzert balinātāju vai atgriezties Krievijā, es noteikti izvēlētos balinātāju”.

Apskatnieki norāda, ka tā, kā bija agrāk, nebūs vairs nekad. Pat ja arī “Boeing” lems par atgriešanos Krievijas tirgū, attiecības ar Krieviju būs pilnīgi citādākas, nekā tās bija pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Eksperti arī norāda, ka Krievijas daļa pasaules lidmašīnu tirgū ir ļoti neliela. Tikmēr “Boeing” pašlaik ir vairāk nekā 5500 pasūtījumu jaunām lidmašīnām, un kompānija aktīvi strādā pie ražošanas apjomu celšanas.

Turklāt Krievija pati būtiski iedragāja uzticību sev, 2022. gadā faktiski nozogot vairākus simtus Rietumu līzinga kompānijām piederošas lidmašīnas, kas radīja miljardiem lielus zaudējumus to lidaparātu likumīgajiem īpašniekiem.

Jāpiebilst, ka šonedēļ Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs aicināja ASV atcelt pret “Aeroflot” noteiktās sankcijas, kas “varētu kļūt par pirmo soli pretim tiešo reisu atjaunošanai starp Krieviju un ASV”.

Komentāri (5)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu