Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Lūsis komentē Restorānu darbinieki pelna pārāk daudz (17)

Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis.
Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Nesen uzdūros kādam rakstam, kura nosaukums lika krietni vien apjukt – “Latvijas Restorānu biedrība aicina samazināt svētku dienu skaitu Latvijā”. Pie sevis domāju – kad cilvēki varētu visvairāk apmeklēt restorānus? Brīvdienās. Kas ir svētku dienas? Brīvdienas. Tātad būtībā Latvijas Restorānu biedrība (LRB) aicina iedzīvotājus mazāk apmeklēt restorānus.

Un mana loģika šoreiz ir absolūti neapgāžama, pret to neviens nespēs iebilst. Svētku dienas ir brīvdienas un tajās iedzīvotāji restorānus apmeklē biežāk, nekā darbadienās. Tas ir fakts. Sekojoši – tieši kāpēc biedrībai ir kaut kāds naids pret svētku dienām, kurās restorāniem ir vairāk apmeklētāju?

Izrādās, ka problēma ir pavisam vienkārša – svētku dienās darbiniekiem jāmaksā dubultas algas. Lūk, “saskaņā ar Darba likuma 68. panta pirmo daļu darbinieks, kas veic darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes”.

Sevišķi sāpīgi šis, protams, ir tad, ja kāda svētku diena iekrīt brīvdienā, kad restorāni jau tāpat nevarētu sūdzēties par apmeklētāju trūkumu. Principā tā sanāk kā pilnīgi parasta darbadiena, tikai uzņēmumiem saviem darbiniekiem par to jāmaksā vairāk.

Maksāt darbiniekam par paveikto uz pusi vairāk ir sāpīgi, tāpēc LRB nākusi klajā ar absolūti fantastisku risinājumu. Proti – viņi aicina Saeimu un valdību “pārskatīt svētku dienu politiku, iespējams, samazinot to skaitu vai neatzīstot noteiktas dienas par svētku dienām no darba samaksas viedokļa”.

Šo, lūdzu, izlasiet vēlreiz un rūpīgi. Īpaši jau pēdējo daļu. Tātad, ja tomēr nav iespējams samazināt svētku dienu skaitu, tad izdarām tā – visapkārt ir svētku diena, bet tas neattiecas vienīgi uz mūsu darbiniekiem! Ģeniāli.

Komentāri (17)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu