Nīderlandiešu misija «Mars One» sākusi meklēt brīvprātīgos, kuri vēlētos lidot uz Marsu. Tiesa, viņiem jāapzinās, ka ceļojumam uz Sarkano planētu tiks izsniegta tikai vienvirziena biļete.
Šajā grafikā ir redzamas pirmās Zemes iedzīvotāju apmetnes uz Marsa. Misijas «Mars One» aktīvisti cilvēku kopienu uz Sarkanās planētas grasās veidot pakāpeniski, to papildinot reizi divos gados. Sākusies brīvprātīgo meklēšana pirmajam
reisam, kas plānots 2023.gadā, jo sagatavošanās process ilgs septiņus gadus.
Pretendentiem jābūt labā fiziskā formā, vecumā no 18 līdz 40 gadiem.
«Es domāju, ka tā ir ideālistiska misija. Tas ir kas tāds, kas patiešām var izmainīt Zemi. Atcerieties, kas notika, kad uz Mēness pirmo reizi izkāpa astronauti. Tas mainīja pasauli,» domā misijas «Mars One» dibinātājs Bass Lansdorps.
Kosmosā ceļot gribētājiem gan jāapzinās, ka pieejamo tehnoloģiju dēļ atpakaļceļa no Marsa nebūs.
«Jebkurš liels solis, ko jūs gatavojaties spert, nozīmē risku, un šī misija nebūs savādāka. Sūtot cilvēkus uz Marsu, būs riski. Mēs izvēlēsimies pretendentus, un viņiem būs jāizsver, riskēt vai ne, lai viņu sapnis piepildītos,» skaidro Lansdrops.
Ar katru kosmosa kuģi ceļā dosies divi vīrieši un divas sievietes, taču auglības testi netiks veikti.
Pašiem kandidātiem būs jāpieņem lēmums, vai viņi vēlas uz Marsa radīt pēcnācējus vai ne.
Misionāriem dzīvošanai piemērotu vidi uz Marsa būs jau sagatavojuši pirms tam nosūtītie roboti.
Šā projekta izdevumi varētu sasniegt 6 miljardus dolāru
Mājokļi tiks aprīkoti arī ar komunikāciju iekārtām, lai ieceļotāji varētu sazināties ar savām ģimenēm uz Zemes, kuras no misijas turpmāk saņems finansiālu atbalstu.
Šā projekta izdevumi varētu sasniegt 6 miljardus dolāru. Un šīs naudas savākšanā iesaistīsies arī potenciālie kandidāti, samaksājot pieteikuma maksu 38 dolāru apmērā.
Šobrīd interesi par došanos uz Sarkano planētu, pēc misijas ziņām, izrādījuši jau ap
10 tūkstošiem potenciālo kandidātu no vairāk nekā 100 valstīm.