Krāsoti virtuves skapīši nav makam draudzīgi. interneta portāla "Houzz.com" eksperti min, ka krāsoti skapīši izmaksā līdz pat 10 līdz 15% dārgāk nekā lakoti skapīši.
Krāsotas virmas ir grūtāk labot
Ja krāsotie skapīši ir labi padzīvojuši, dažās vietās var parādīties švīkas, caurumi un iedobes, taču to aizkrāsošana var būt krietni sarežģītāka nekā lakotām virsmām. Skapīšiem būs grūti atrast tāda paša toņa krāsu; tieši pretēji - aizkrāsotie laukumi būs uzkrītošāki un būs pamanāmi acumirklī.
Laka dažkārt var būt lielisks balanss starp krāsu un dabīgo koku - tā izcels koka tekstūru un atsevišķos gadījumos padarīs pat redzamāku un izteiktāku. Vienlaikus ar vizuālajām priekšrocībām laka aizsargās koku no mitruma un pelējuma.
Lakotas virsmas ir vieglāk izlabot
Ir vieglāk atrast jau esošajai lakai līdzīgu toni, tāpēc pielabot sašvīkātu virsmu būs vieglāk tieši lakotiem skapīšiem. Turklāt laka vieglāk saplūst ar veco lakas kārtu, kas nozīmē, ka labojumus tikpat kā nevarēs pamanīt.
Lakoti skapīši kopumā izmaksās lētāk nekā krāsoti, kas ir nozīmīga priekšrocība, uzlabojot īrētu dzīvokli.
Laka uz kokšķiedras plāksnēm izskatās slikti
Ja mājās ir kokšķiedras virtuves skapīši, tonēta laka šim materiālam pavisam noteikti nederēs. Krāsota kokšķiedras virsma neatšķiras no kokmateriāla, turpretī lakota kokšķiedra būs īsta izgāšanās. Kokšķiedra neabsorbēs laku, un tā jau pavisam drīz sāks plaisāt un dilt.
Laka var izcelt negludumus
Diskolorācija, plaisas, iedobes vai citas problēmas uz lakotas virsmas izcelsies ar dubultu spēku.
Tumšas lakas un krāsas nenoslēpj putekļus
Šis trūkums attiecas gan uz krāsu, gan uz laku. Tumšas mēbeles kopumā ļoti labi izceļ putekļus, un tos pamanīsi pat pēc divu dienu slinkošanas. Savukārt gaišas mēbeles labāk noslēps putekļus, taču vieglāk iekrāsojas un uz tām vieglāk pamanīsi skrāpējumus.