Izvēlies mēbeles un sadzīves tehniku, kas izgatavotas no atjaunojamiem un pārstrādātiem materiāliem
Plānojot ilgtspējas principiem atbilstošu virtuvi, liela nozīme ir materiālu izturībai un kvalitātei. Dabai draudzīgāki ir arī ātri atjaunojami resursi, teiksim, bambuss. Pievērs uzmanību garantijas termiņam un tam, cik ilgi virtuvi varēs lietot; gadu gaitā virtuves iekārtu var modificēt un atjaunot.
“Mēs lēšam, ka virtuves iekārtas vidējais mūža ilgums ir apmēram 10 gadi – vēlāk gan sadzīves tehnika, gan fasāde sāk nolietoties un varbūt iziet arī no modes. Taču virtuves iekārtas garantijas termiņš var būt pat 25 gadi, tāpēc var nomainīt tikai fasādi, pievienot nepieciešamās detaļas un paturēt to pašu virtuvi vēl ilgāk. Arī tā var ietaupīt resursus un naudu,” dizainere paskaidro.
Apmēram 8% no pasaules ūdens patēriņa veidojas mājās. Piemēram, trauku mazgājamā mašīna var samazināt ūdens patēriņu apmēram par 85 %, bet enerģijas patēriņu – apmēram uz pusi, salīdzinot ar trauku mazgāšanu ar rokām. Iegādājies jaucējkrānu ar aeratoru - tas samazina patēriņu par apmēram 40 %, turklāt jaunākās paaudzes jaucējkrāniem ir arī “cold start” funkcija nevajadzīga karstā ūdens patēriņa samazināšanai. Vēl vairāk patēriņu var samazināt, augļus un dārzeņus mazgājot bļodā.
Vai zināji, ka, izvēloties īstā izmēra trauku un uzliekot tam vāku, samazinās ēdiena gatavošanai nepieciešamais laiks un nepieciešama tikai trešā daļa no enerģijas, ko patērētu, gatavojot vaļējā nepareiza izmēra traukā? Enerģijas patēriņu var samazināt, lietojot energoefektīvus risinājumus; pirms kaut ko iegādāties, vienmēr pārliecinies, kādai enerģijas klasei šī prece atbilst. Piemēram, LED apgaismojumam nepieciešams pat par 85% mazāk elektrības nekā kvēlspuldzēm. LED apgaismojums ar regulējamu intensitāti ir racionāla izvēle, jo ļauj ietaupīt, turklāt var nodrošināt gan darba, gan noskaņas apgaismojumu.