Ir skaidrs, ka nākamajā gadā “Swedbank” būs veicams ļoti liels darbs, lai atjaunotu uzticību tai, kā arī – noteikti kļūs zināmi arī izmeklēšanas rezultāti par to, vai un cik lielā mērā banka ir bijusi iesaistīta naudas atmazgāšanā.
Martā mazāk skaļu skandālu piedzīvoja viena cita Ziemeļeiropas valstu banka - “Nordea”. Somijas raidorganizācija YLE martā publiskoja noplūdinātos dokumentos esošu informāciju, kas liecināja par Ziemeļvalstu banku grupas "Nordea" iesaistīšanos naudas atmazgāšanā.
Saskaņā ar šiem dokumentiem bankā "Nordea" Somijā ieplūda simtiem miljonu eiro, tai skaitā no aizdomīgiem avotiem. Jauna datu noplūde atklāja slepenu čaulas kompāniju tīklu, kas caur šo sistēmu ir pārskaitīja miljardiem eiro.
Noplūdinātie dokumenti parādīja vairākus pārkāpumus naudas izcelsmes jomā un vedina uzskatīt, ka daži no šiem pārskaitījumiem bija mēģinājumi noslēpt līdzekļus, kas iegūti ar kriminālām darbībām, tātad ir norādes uz naudas atmazgāšanas riska faktoriem.
Sistēmu esot izveidojusi Krievijas uzņēmēju grupa, no kuriem daži ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvāko aprindu cilvēki.
Vēlāk "Nordea" paziņoja, ka Dānijas prokuratūra veikusi kratīšanu tās birojos Dānijā saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu.
Dānijas valsts prokuratūra nopietnu ekonomisko un starptautisko noziegumu izmeklēšanai 12.jūnijā notikušās kratīšanas laikā "Nordea" birojā Kopenhāgenā konfiscēja fiziskus un digitālus materiālus, tostarp elektroniskā pasta sarakstes.
Pēc ABLV un arī “Swedbank” skandāliem banku uzraugi Latvijā turpināja pilnveidot uzraudzības mehānismus, kā novērst iespējamās nepilnības, lai izslēgtu iespējamību, ka Latvijā trešo valstu pilsoņi legalizē nelegālus līdzekļus.